Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Arkivator Cup | Utskriftsdatum | 16 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 09:00 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap |
Gren 1, 4X50m Medley Fl 14-99 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fss Tjejer | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:13.03 | ||||||
Lovisa Winlöf | 1992 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Angelica Sturesson | 1992 | 36.43 | 1:09.36 | |||||||
Antonia Erhardsson | 1991 | 34.17 | 1:43.53 | |||||||
Linnéa Winlöf | 1994 | 29.50 | 2:13.03 | |||||||
2 | Alingsås SLS Tjejer 2 | 0 | Alingsås SLS | 2:13.19 | ||||||
Sofia Andersson | 1992 | 31.47 | 31.47 | |||||||
Sofia Ziethén | 1994 | 38.98 | 1:10.45 | |||||||
Hanna Rydén | 1996 | 34.50 | 1:44.95 | |||||||
Erika Sköldberg | 1996 | 28.24 | 2:13.19 | |||||||
3 | Sk70 Damer Lag 1 | 0 | Simklubben 1970 | 2:19.44 | ||||||
Elisabeth Krische | 1996 | 34.19 | 34.19 | |||||||
Sanna Andersson | 1995 | 38.20 | 1:12.39 | |||||||
Angelica Rosengren | 1995 | 32.52 | 1:44.91 | |||||||
Linnéa Rölander | 1994 | 34.53 | 2:19.44 | |||||||
4 | Mariestad Dam 1 | 1996 | Mariestads Simsällskap | 2:24.39 | ||||||
Louise Hjalmarsson | 1997 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Rebecca Segerstedt | 1994 | 40.85 | 1:15.43 | |||||||
Clara Lund | 1995 | 36.96 | 1:52.39 | |||||||
Julia Läth | 1997 | 32.00 | 2:24.39 | |||||||
5 | Skövde SS | 1992 | Skövde Simsällskap | 2:33.24 | ||||||
Elina Grape | 1995 | 43.27 | 43.27 | |||||||
Ellen Pettersson | 1996 | 48.16 | 1:31.43 | |||||||
Fanny Andersson | 1995 | 31.29 | 2:02.72 | |||||||
Andrea Pavlic | 1995 | 30.52 | 2:33.24 | |||||||
6 | Alingsås SLS Tjejer 1 | 0 | Alingsås SLS | 2:35.20 | ||||||
Fenja Elbert | 1995 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Sophia Zellén | 1996 | 43.70 | 1:20.97 | |||||||
Catrine Latifi Åsén | 1995 | 41.35 | 2:02.32 | |||||||
Emma Johansson | 1995 | 32.88 | 2:35.20 | |||||||
7 | Billingens Simklubb | 1993 | Billingens Simklubb | 2:36.34 | ||||||
Agnes Duvander | 1994 | 37.40 | 37.40 | |||||||
Alexandra Hampe-Nilsson | 1995 | 44.37 | 1:21.77 | |||||||
Elvira Mellqvist | 1995 | 39.07 | 2:00.84 | |||||||
Evelina Blom | 1994 | 35.50 | 2:36.34 | |||||||
Gren 2, 4X50m Medley Po 14-99 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sk70 Herr Lag 1 | 0 | Simklubben 1970 | 2:01.30 | ||||||
Sebastian Rosengren | 1990 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Victor Platenik | 1995 | 36.22 | 1:06.51 | |||||||
Christoffer Källén | 1993 | 28.17 | 1:34.68 | |||||||
Hampus Herbertsson | 1994 | 26.62 | 2:01.30 | |||||||
2 | Falköpings SS Lag 2 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:07.63 | ||||||
Jonathan Elofsson | 1993 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Andreas Elofsson | 1995 | 32.26 | 1:07.53 | |||||||
Gustav Ingemansson | 1995 | 32.34 | 1:39.87 | |||||||
Johan Björefeldt | 1994 | 27.76 | 2:07.63 | |||||||
3 | Alingsås Tränare | 0 | Alingsås SLS | 2:21.80 | ||||||
Tim Gustavsson | 1996 | 44.30 | 44.30 | |||||||
Mateo Herrera | 1995 | 38.07 | 1:22.37 | |||||||
Alexander Dahlquist | 1989 | 33.89 | 1:56.26 | |||||||
Philip Carlsson | 1990 | 25.54 | 2:21.80 | |||||||
4 | Varabygden Killar | 0 | Varabygdens Simsällskap | 2:35.43 | ||||||
Kristoffer Larsson | 1997 | 41.19 | 41.19 | |||||||
Erik Lund | 1996 | 46.45 | 1:27.64 | |||||||
Philip Andersson | 1993 | 37.45 | 2:05.09 | |||||||
Andreas Johansson | 1995 | 30.34 | 2:35.43 | |||||||
5 | Fss Killar | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:44.71 | ||||||
Viktor Johansson | 1998 | 47.89 | 47.89 | |||||||
Lucas Johansson | 1997 | 47.37 | 1:35.26 | |||||||
Robin Lindgren | 1991 | 33.47 | 2:08.73 | |||||||
Felix Öhlin | 1995 | 35.98 | 2:44.71 | |||||||
Gren 3, 4X50m Medley Fl 0-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tjejer 1 Åss | 0 | Åsundens Simsällskap | 2:48.85 | ||||||
Fanny Johansson | 1999 | 47.63 | 47.63 | |||||||
Emma Hansson | 1998 | 45.03 | 1:32.66 | |||||||
Camilla Ullberg | 1997 | 35.58 | 2:08.24 | |||||||
Thea Leander | 1997 | 40.61 | 2:48.85 | |||||||
2 | Alingsås SLS Supertjejer | 0 | Alingsås SLS | 2:50.57 | ||||||
Emma Dimitrou Sagré | 1999 | 46.71 | 46.71 | |||||||
Therese Wibrink | 1998 | 47.04 | 1:33.75 | |||||||
Sandra Wivestrand | 1998 | 38.50 | 2:12.25 | |||||||
Linnéa Söderman | 1998 | 38.32 | 2:50.57 | |||||||
3 | Varabygden Tjejer | 0 | Varabygdens Simsällskap | 2:51.67 | ||||||
Alice Göransson | 1999 | 45.89 | 45.89 | |||||||
Emilia Bengtsson | 1999 | 48.17 | 1:34.06 | |||||||
Sanna Lygnestrand | 1999 | 38.08 | 2:12.14 | |||||||
Wilma Lindberg | 1999 | 39.53 | 2:51.67 | |||||||
4 | Sk70 Damer Lag 2 | 0 | Simklubben 1970 | 2:55.16 | ||||||
Amanda Platenik | 1998 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Ellen Johansson | 1999 | 47.69 | 1:27.02 | |||||||
Hanna Helin-Nilsson | 1997 | 42.41 | 2:09.43 | |||||||
Agnes Hagborg | 1999 | 45.73 | 2:55.16 | |||||||
5 | Fss Tjejer 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 3:02.02 | ||||||
Elin Malmqvist | 1997 | 45.74 | 45.74 | |||||||
Emelie Nilsson | 1999 | 53.48 | 1:39.22 | |||||||
Nora Samuelsson | 1997 | 36.61 | 2:15.83 | |||||||
Patricia Kyrkander | 1997 | 46.19 | 3:02.02 | |||||||
6 | SK Götene Lag 1 F | 0 | Simklubben Götene | 3:04.23 | ||||||
Olivia Holm | 2000 | 45.68 | 45.68 | |||||||
Vendela Borg | 1998 | 52.14 | 1:37.82 | |||||||
Matilda Larm | 1999 | 38.94 | 2:16.76 | |||||||
Elin Andersson | 1999 | 47.47 | 3:04.23 | |||||||
7 | Skövde SS Lag 1 | 0 | Skövde Simsällskap | 3:20.36 | ||||||
Emma Lundgren | 2000 | 55.40 | 55.40 | |||||||
Maja Söderberg | 1999 | 52.64 | 1:48.04 | |||||||
Erica Staflund | 1999 | 50.79 | 2:38.83 | |||||||
Nikki Brockmar | 1999 | 41.53 | 3:20.36 | |||||||
8 | SK Alingsås Lag 1 | 0 | Simklubben Alingsås | 3:22.54 | ||||||
Emy Alwin | 2000 | 53.91 | 53.91 | |||||||
Kajsa Elwhagen | 2000 | 56.39 | 1:50.30 | |||||||
Louise Hallkvist | 1999 | 52.32 | 2:42.62 | |||||||
Matilda Hermansson | 1999 | 39.92 | 3:22.54 | |||||||
Gren 4, 4X50m Medley Po 0-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Götene Lag 1 P | 0 | Simklubben Götene | 2:34.38 | ||||||
Johannes Hou Gustafsson | 1997 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Jesper Björkman | 1997 | 43.45 | 1:21.84 | |||||||
Erik Larm | 1997 | 38.30 | 2:00.14 | |||||||
Victor Engqvist | 1997 | 34.24 | 2:34.38 | |||||||
2 | Mariestad Herr 1 | 0 | Mariestads Simsällskap | 2:34.81 | ||||||
Gustav Palmér | 1998 | 42.72 | 42.72 | |||||||
Eddie German | 1997 | 46.11 | 1:28.83 | |||||||
Albin Lövgren | 1999 | 33.11 | 2:01.94 | |||||||
Isak Svensson | 1997 | 32.87 | 2:34.81 | |||||||
3 | Åss Killar 1 | 0 | Åsundens Simsällskap | 3:09.15 | ||||||
Vilhelm Svensson | 1998 | 50.71 | 50.71 | |||||||
Dennis Hansson | 2000 | 55.46 | 1:46.17 | |||||||
Linus Eriksson | 1998 | 44.89 | 2:31.06 | |||||||
Wictor Törnqvist | 1998 | 38.09 | 3:09.15 | |||||||
Gren 5, 100m Frisim Fl 16-99 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Svensson | 1991 | Simklubben Götene | 29.90 | 1:01.78 | |||||
2 | Sofia Svensson | 1993 | Simklubben Götene | 30.59 | 1:03.02 | |||||
3 | Sofia Andersson | 1992 | Alingsås SLS | 31.04 | 1:03.14 | |||||
4 | Monica Näslund | 1994 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.85 | 1:03.66 | |||||
5 | Lovisa Winlöf | 1992 | Falköpings Simsällskap | 31.17 | 1:05.44 | |||||
6 | Rebecca Segerstedt | 1994 | Mariestads Simsällskap | 31.65 | 1:06.64 | |||||
7 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 31.95 | 1:07.55 | |||||
8 | Sofia Ziethén | 1994 | Alingsås SLS | 33.96 | 1:10.62 | |||||
9 | Sara Johansson | 1993 | Simklubben Götene | 34.44 | 1:12.92 | |||||
10 | Emma Essemo-Lorenzen | 1992 | Skövde Simsällskap | 35.90 | 1:14.96 | |||||
11 | Linnéa Rölander | 1994 | Simklubben 1970 | 37.75 | 1:17.90 | |||||
12 | Evelina Blom | 1994 | Billingens Simklubb | 38.83 | 1:21.08 | |||||
13 | Anita Augustsson | 1961 | Falköpings Simsällskap | 39.14 | 1:23.30 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Po 16-99 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Dahlin | 1990 | Simklubben Götene | 28.15 | 57.90 | |||||
2 | Christoffer Källén | 1993 | Simklubben 1970 | 27.45 | 57.92 | |||||
3 | Hampus Herbertsson | 1994 | Simklubben 1970 | 28.03 | 58.12 | |||||
4 | Sebastian Rosengren | 1990 | Simklubben 1970 | 28.79 | 58.92 | |||||
5 | Andreas Branell | 1986 | Varabygdens Simsällskap | 28.95 | 59.80 | |||||
6 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 29.17 | 1:01.23 | |||||
7 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 29.47 | 1:01.61 | |||||
8 | Johan Björefeldt | 1994 | Falköpings Simsällskap | 29.90 | 1:02.00 | |||||
9 | Alexander Dahlquist | 1989 | Alingsås SLS | 33.26 | 1:07.01 | |||||
10 | Robin Lindgren | 1991 | Falköpings Simsällskap | 32.42 | 1:07.27 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Fl 14-15 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 29.94 | 1:02.10 | |||||
2 | Elisabeth Krische | 1996 | Simklubben 1970 | 31.44 | 1:05.99 | |||||
3 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 31.59 | 1:06.24 | |||||
4 | Fenja Elbert | 1995 | Alingsås SLS | 32.47 | 1:07.97 | |||||
5 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 32.51 | 1:08.16 | |||||
6 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 33.51 | 1:08.49 | |||||
7 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 32.90 | 1:08.67 | |||||
8 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 33.44 | 1:09.64 | |||||
9 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 33.90 | 1:10.16 | |||||
10 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 34.75 | 1:11.70 | |||||
11 | Clara Lund | 1995 | Mariestads Simsällskap | 34.41 | 1:11.82 | |||||
12 | Olivia Segerqvist | 1995 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.76 | 1:14.08 | |||||
13 | Elvira Mellqvist | 1995 | Billingens Simklubb | 36.25 | 1:14.48 | |||||
14 | Fanny Andersson | 1995 | Skövde Simsällskap | 37.86 | 1:17.63 | |||||
15 | Madeleine Bergqvist | 1996 | Simklubben 1970 | 37.69 | 1:17.95 | |||||
16 | Sophia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 36.56 | 1:17.98 | |||||
17 | Alexandra Hampe-Nilsson | 1995 | Billingens Simklubb | 36.40 | 1:18.01 | |||||
18 | Catrine Latifi Åsén | 1995 | Alingsås SLS | 37.23 | 1:18.09 | |||||
19 | Hanna Jarl | 1996 | Skövde Simsällskap | 46.55 | 1:18.17 | |||||
20 | Ellen Pettersson | 1996 | Skövde Simsällskap | 37.42 | 1:18.30 | |||||
21 | Elina Grape | 1995 | Skövde Simsällskap | 37.50 | 1:18.59 | |||||
22 | Sara Essemo-Lorenzen | 1995 | Skövde Simsällskap | 38.25 | 1:20.03 | |||||
23 | Alma Nylin | 1996 | Åsundens Simsällskap | 39.87 | 1:25.88 | |||||
24 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 41.19 | 1:26.29 | |||||
25 | Linneá Hagborg | 1996 | Simklubben 1970 | 40.66 | 1:27.86 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Po 14-15 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 29.12 | 1:02.46 | |||||
2 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.91 | 1:04.53 | |||||
3 | Victor Platenik | 1995 | Simklubben 1970 | 31.58 | 1:06.11 | |||||
4 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 32.13 | 1:07.10 | |||||
5 | Gustav Ingemansson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 31.87 | 1:07.14 | |||||
6 | Andreas Johansson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 33.20 | 1:09.48 | |||||
7 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 33.61 | 1:10.19 | |||||
8 | Olle Hessle | 1995 | Lidköpings Gymnastik o SS | 33.19 | 1:10.70 | |||||
9 | Erik Lund | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 35.72 | 1:13.39 | |||||
10 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 36.05 | 1:16.84 | |||||
11 | Linus Christensson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 37.77 | 1:17.62 | |||||
12 | Tim Gustavsson | 1996 | Alingsås SLS | 37.39 | 1:18.02 | |||||
13 | Nils Runersjö | 1995 | Simklubben Götene | 36.19 | 1:18.63 | |||||
14 | Tobias Persson | 1996 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.45 | 1:19.29 | |||||
15 | Gustav Svensson | 1995 | Mariestads Simsällskap | 38.99 | 1:22.69 | |||||
16 | William Nybratt | 1996 | Alingsås SLS | 40.11 | 1:26.09 | |||||
- | Felix Öhlin | 1995 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Fl 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 29.80 | 1:02.16 | |||||
2 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 33.90 | 1:09.81 | |||||
3 | Amanda Platenik | 1998 | Simklubben 1970 | 33.76 | 1:10.95 | |||||
4 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.01 | 1:11.39 | |||||
5 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 34.91 | 1:12.34 | |||||
6 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 34.53 | 1:13.14 | |||||
7 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 35.03 | 1:13.25 | |||||
8 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 35.92 | 1:14.49 | |||||
9 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 37.30 | 1:15.69 | |||||
10 | Jennifer Lång | 1998 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.93 | 1:16.75 | |||||
11 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 38.49 | 1:20.78 | |||||
12 | Sandra Rzeszutko | 1997 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 37.78 | 1:22.40 | |||||
13 | Erica Olofsson | 1998 | Billingens Simklubb | 47.42 | 1:26.24 | |||||
14 | Elin Malmqvist | 1997 | Falköpings Simsällskap | 40.40 | 1:27.73 | |||||
15 | Thea Leander | 1997 | Åsundens Simsällskap | 48.78 | 1:29.37 | |||||
16 | Emelie Henningsson | 1997 | Töreboda Simförening | 53.06 | 1:29.87 | |||||
17 | Linnéa Söderman | 1998 | Alingsås SLS | 44.09 | 1:30.65 | |||||
18 | Ellen Grönlund | 1997 | Billingens Simklubb | 43.21 | 1:31.52 | |||||
19 | Ellen Lundstedt | 1998 | Mariestads Simsällskap | 43.66 | 1:32.97 | |||||
20 | Julia Larsson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 47.18 | 1:37.79 | |||||
21 | Jessica Andersson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 46.62 | 1:41.21 | |||||
22 | Hanna Leander | 1998 | Åsundens Simsällskap | 50.04 | 1:47.43 | |||||
23 | Nellie Ivarsson | 1998 | Billingens Simklubb | 50.49 | 1:52.87 | |||||
24 | Vendela Borg | 1998 | Simklubben Götene | 52.97 | 1:57.26 | |||||
25 | Amy Wendel | 1998 | Simklubben Vänersborg | 52.23 | 2:04.29 | |||||
- | Lovisa Danielsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Helin-Nilsson | 1997 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Frisim Po 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 35.00 | 1:13.77 | |||||
2 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 35.69 | 1:15.56 | |||||
3 | Isak Svensson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 37.36 | 1:16.67 | |||||
4 | Erik Larm | 1997 | Simklubben Götene | 41.45 | 1:17.38 | |||||
5 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 37.61 | 1:17.85 | |||||
6 | Oskar Abrahamsson | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 55.35 | 1:20.56 | |||||
7 | Linus Eriksson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 38.21 | 1:21.29 | |||||
8 | Eddie German | 1997 | Mariestads Simsällskap | 54.59 | 1:21.31 | |||||
9 | Johannes Hou Gustafsson | 1997 | Simklubben Götene | 38.39 | 1:21.73 | |||||
10 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 38.69 | 1:22.30 | |||||
11 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 38.40 | 1:22.65 | |||||
12 | Amel Dzafic | 1997 | Simklubben Götene | 38.77 | 1:22.77 | |||||
13 | Jesper Björkman | 1997 | Simklubben Götene | 37.55 | 1:23.53 | |||||
14 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 38.65 | 1:24.00 | |||||
15 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 43.02 | 1:27.31 | |||||
16 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 46.69 | 1:27.91 | |||||
17 | Vilhelm Svensson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 41.58 | 1:28.10 | |||||
18 | Mattias Johansson | 1997 | Billingens Simklubb | 42.15 | 1:28.69 | |||||
19 | Wictor Törnqvist | 1998 | Åsundens Simsällskap | 42.73 | 1:28.93 | |||||
20 | Jurij Petuchov | 1997 | Billingens Simklubb | 41.29 | 1:31.79 | |||||
21 | Theo Erixon | 1997 | Billingens Simklubb | 43.49 | 1:32.30 | |||||
22 | Simon Ulvestig | 1997 | Simklubben 1970 | 42.66 | 1:33.79 | |||||
23 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 43.96 | 1:36.84 | |||||
24 | Nikita Lakhtikov | 1998 | Skövde Simsällskap | 56.51 | 2:06.20 | |||||
25 | Adam Öhlin | 1997 | Falköpings Simsällskap | 1:00.27 | 2:16.90 | |||||
- | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Frisim Fl 10-11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 33.35 | ||||||
2 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 34.84 | ||||||
3 | Ellen Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 35.04 | ||||||
4 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 37.32 | ||||||
5 | Ellen Nyman | 2000 | Töreboda Simförening | 38.21 | ||||||
6 | Alice Göransson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 39.09 | ||||||
7 | Julia Clemedtson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.17 | ||||||
8 | Olivia Holm | 2000 | Simklubben Götene | 39.34 | ||||||
9 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 39.35 | ||||||
10 | Tove Kramer | 1999 | Töreboda Simförening | 39.48 | ||||||
11 | Emma Dimitrou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 39.67 | ||||||
12 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 39.83 | ||||||
13 | Wilma Lindberg | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 40.22 | ||||||
14 | Fanny Johansson | 1999 | Åsundens Simsällskap | 40.39 | ||||||
15 | Hanna Lewis-Jonsson | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 41.53 | ||||||
16 | Lisa Schiller | 1999 | Billingens Simklubb | 41.78 | ||||||
17 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 41.82 | ||||||
18 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 42.14 | ||||||
19 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 42.40 | ||||||
20 | Lotta Eriksson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 42.88 | ||||||
21 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.46 | ||||||
22 | Ida Andersson | 1999 | Lidköpings Gymnastik o SS | 43.63 | ||||||
23 | Sara Arnham | 2000 | Töreboda Simförening | 44.23 | ||||||
24 | Thea Ström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.43 | ||||||
25 | Felicia Larsson | 1999 | Skövde Simsällskap | 45.01 | ||||||
26 | Elsa Arenbjörk | 2000 | Lidköpings Gymnastik o SS | 45.03 | ||||||
27 | Gemima Svensson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 45.76 | ||||||
28 | Alice Hansen | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 45.88 | ||||||
29 | Amanda Wallgren | 1999 | Åsundens Simsällskap | 45.91 | ||||||
30 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 46.10 | ||||||
31 | Linnea Johansson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 46.42 | ||||||
32 | Julia Johnsson | 1999 | Billingens Simklubb | 46.85 | ||||||
33 | Agnes Hagborg | 1999 | Simklubben 1970 | 47.12 | ||||||
34 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 47.21 | ||||||
35 | Ida Molin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.35 | ||||||
36 | Maja Söderberg | 1999 | Skövde Simsällskap | 47.89 | ||||||
37 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 48.19 | ||||||
38 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 49.44 | ||||||
39 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 49.61 | ||||||
40 | Amanda Kullander | 1999 | Skövde Simsällskap | 49.98 | ||||||
41 | Klara Karlsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.16 | ||||||
42 | Linn Callderyd | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.26 | ||||||
43 | Emelie Nilsson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 52.43 | ||||||
44 | Linn Budimlija | 1999 | Åsundens Simsällskap | 52.60 | ||||||
45 | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.84 | ||||||
46 | Evelina Berglund | 1999 | Falköpings Simsällskap | 53.02 | ||||||
47 | Maja Bredegård | 1999 | Alingsås SLS | 53.16 | ||||||
48 | Melinda Paasikivi | 1999 | Åsundens Simsällskap | 53.27 | ||||||
49 | Ebba Lundmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.94 | ||||||
50 | Kajsa Elwhagen | 2000 | Simklubben Alingsås | 56.30 | ||||||
51 | Gina Sturesson | 1999 | Skövde Simsällskap | 58.03 | ||||||
52 | Melina Kälström | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 58.94 | ||||||
53 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 59.27 | ||||||
54 | Lovisa Olsson | 2000 | Alingsås SLS | 59.57 | ||||||
55 | Amanda Henriksson | 2000 | Alingsås SLS | 1:02.56 | ||||||
56 | Hanna Nilsson-Dhejne | 2000 | Simklubben Vänersborg | 1:04.75 | ||||||
57 | Jonna Wiggins | 2000 | Billingens Simklubb | 1:06.06 | ||||||
- | Wilma Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 12, 50m Frisim Po 10-11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 31.86 | ||||||
2 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 39.31 | ||||||
3 | Manne Holgersson | 1999 | Alingsås SLS | 39.78 | ||||||
4 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 39.82 | ||||||
5 | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | 40.08 | ||||||
6 | Hampus Christensson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 40.99 | ||||||
7 | Rikhard Henningsson | 2000 | Töreboda Simförening | 42.14 | ||||||
8 | Mattias Karhi | 1999 | Skövde Simsällskap | 42.61 | ||||||
9 | Robin Pettersson | 1999 | Lidköpings Gymnastik o SS | 43.37 | ||||||
10 | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 43.45 | ||||||
11 | Kevin Hao | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.45 | ||||||
12 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 44.56 | ||||||
13 | Elias Wohlers | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.22 | ||||||
14 | Carl Lund | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 46.24 | ||||||
15 | Alexander Larsson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 46.34 | ||||||
16 | Lukas Wingård | 1999 | Alingsås SLS | 46.41 | ||||||
16 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | 46.41 | ||||||
18 | Lucas Frövik | 1999 | Simklubben Alingsås | 50.01 | ||||||
19 | Joel Kenndal | 2000 | Töreboda Simförening | 1:14.89 | ||||||
20 | Charlie Nord | 2000 | Töreboda Simförening | 1:19.04 | ||||||
- | Simon Olsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
- | David Törnered | 2000 | Alingsås SLS | DNF | ||||||
Gren 13, 25m Frisim Fl 0-9 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 18.57 | ||||||
2 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 20.40 | ||||||
3 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 20.99 | ||||||
4 | Klara Tistrand | 2001 | Simklubben Alingsås | 21.28 | ||||||
5 | Linn Kramer | 2001 | Töreboda Simförening | 21.72 | ||||||
6 | Elina Lindqvist | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 22.13 | ||||||
7 | Vera Fransson Emanuelsson | 2001 | Billingens Simklubb | 22.29 | ||||||
8 | Anna Lindberg | 2001 | Skövde Simsällskap | 24.15 | ||||||
9 | Sofia Abrahamsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.74 | ||||||
10 | Annie Jansson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 24.81 | ||||||
11 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.99 | ||||||
12 | Anna Alwin | 2002 | Simklubben Alingsås | 25.58 | ||||||
13 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.35 | ||||||
14 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.45 | ||||||
15 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.49 | ||||||
16 | Ebba Winlöf | 2003 | Falköpings Simsällskap | 28.24 | ||||||
17 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 28.72 | ||||||
18 | Wilma Borglin | 2002 | Töreboda Simförening | 29.36 | ||||||
19 | Anny Göransson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 29.46 | ||||||
20 | Ida Lund | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 30.85 | ||||||
21 | Tindra Rosebrink | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.71 | ||||||
22 | Tilda Dovrén | 2001 | Billingens Simklubb | 39.16 | ||||||
Gren 14, 25m Frisim Po 0-9 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 19.23 | ||||||
2 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 19.93 | ||||||
3 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 20.60 | ||||||
4 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 21.39 | ||||||
5 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 23.04 | ||||||
6 | Ludvig Hansen | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 26.90 | ||||||
7 | Albin Malmqvist | 2001 | Falköpings Simsällskap | 41.72 | ||||||
- | Karl Garström | 2001 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Fl 16-99 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Svensson | 1991 | Simklubben Götene | 37.56 | 1:19.49 | |||||
2 | Sofia Svensson | 1993 | Simklubben Götene | 37.91 | 1:19.61 | |||||
3 | Lovisa Winlöf | 1992 | Falköpings Simsällskap | 38.44 | 1:22.67 | |||||
4 | Agnes Duvander | 1994 | Billingens Simklubb | 39.92 | 1:24.29 | |||||
5 | Sofia Ziethén | 1994 | Alingsås SLS | 41.14 | 1:25.40 | |||||
6 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 39.90 | 1:25.44 | |||||
7 | Sofia Andersson | 1992 | Alingsås SLS | 41.03 | 1:26.85 | |||||
8 | Rebecca Segerstedt | 1994 | Mariestads Simsällskap | 42.93 | 1:32.41 | |||||
9 | Sara Johansson | 1993 | Simklubben Götene | 44.58 | 1:34.30 | |||||
10 | Emma Essemo-Lorenzen | 1992 | Skövde Simsällskap | 46.48 | 1:37.20 | |||||
11 | Monica Näslund | 1994 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.57 | 1:37.59 | |||||
12 | Evelina Blom | 1994 | Billingens Simklubb | 47.22 | 1:39.20 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Po 16-99 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 35.94 | 1:15.63 | |||||
2 | Sebastian Rosengren | 1990 | Simklubben 1970 | 36.48 | 1:18.05 | |||||
3 | Johan Dahlin | 1990 | Simklubben Götene | 37.02 | 1:19.21 | |||||
4 | Andreas Branell | 1986 | Varabygdens Simsällskap | 37.67 | 1:19.46 | |||||
5 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 37.49 | 1:19.90 | |||||
6 | Christoffer Källén | 1993 | Simklubben 1970 | 37.11 | 1:20.84 | |||||
7 | Alexander Dahlquist | 1989 | Alingsås SLS | 39.32 | 1:24.96 | |||||
8 | Hampus Herbertsson | 1994 | Simklubben 1970 | 39.55 | 1:25.20 | |||||
9 | Johan Björefeldt | 1994 | Falköpings Simsällskap | 41.02 | 1:26.72 | |||||
10 | Philip Andersson | 1993 | Varabygdens Simsällskap | 44.43 | 1:35.37 | |||||
Gren 17, 100m Bröstsim Fl 14-15 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 37.15 | 1:18.93 | |||||
2 | Elisabeth Krische | 1996 | Simklubben 1970 | 38.82 | 1:22.06 | |||||
3 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 39.01 | 1:22.88 | |||||
4 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 39.81 | 1:23.22 | |||||
5 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 40.78 | 1:25.98 | |||||
6 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 41.45 | 1:26.17 | |||||
7 | Fenja Elbert | 1995 | Alingsås SLS | 42.38 | 1:30.30 | |||||
8 | Elina Grape | 1995 | Skövde Simsällskap | 43.52 | 1:31.87 | |||||
9 | Sophia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 43.76 | 1:32.14 | |||||
10 | Madeleine Bergqvist | 1996 | Simklubben 1970 | 43.31 | 1:32.50 | |||||
11 | Ellen Pettersson | 1996 | Skövde Simsällskap | 44.44 | 1:33.23 | |||||
12 | Fanny Andersson | 1995 | Skövde Simsällskap | 45.04 | 1:33.79 | |||||
13 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 43.46 | 1:33.99 | |||||
14 | Elvira Mellqvist | 1995 | Billingens Simklubb | 44.99 | 1:34.37 | |||||
15 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 45.80 | 1:37.61 | |||||
16 | Catrine Latifi Åsén | 1995 | Alingsås SLS | 45.95 | 1:38.57 | |||||
17 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 46.80 | 1:38.67 | |||||
18 | Alexandra Hampe-Nilsson | 1995 | Billingens Simklubb | 45.37 | 1:38.83 | |||||
19 | Clara Lund | 1995 | Mariestads Simsällskap | 46.83 | 1:38.89 | |||||
20 | Hanna Jarl | 1996 | Skövde Simsällskap | 46.99 | 1:39.12 | |||||
21 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 47.67 | 1:40.01 | |||||
22 | Olivia Segerqvist | 1995 | Lidköpings Gymnastik o SS | 47.80 | 1:40.02 | |||||
23 | Alma Nylin | 1996 | Åsundens Simsällskap | 53.28 | 1:42.23 | |||||
24 | Linneá Hagborg | 1996 | Simklubben 1970 | 52.28 | 1:49.96 | |||||
Gren 18, 100m Bröstsim Po 14-15 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 33.58 | 1:12.37 | |||||
2 | Victor Platenik | 1995 | Simklubben 1970 | 28.47 | 1:18.89 | |||||
3 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 39.91 | 1:20.38 | |||||
4 | Andreas Johansson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 39.95 | 1:26.72 | |||||
5 | Gustav Ingemansson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 41.47 | 1:29.09 | |||||
6 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.02 | 1:30.98 | |||||
7 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 33.02 | 1:32.79 | |||||
8 | Nils Runersjö | 1995 | Simklubben Götene | 42.97 | 1:32.80 | |||||
9 | Linus Christensson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 44.52 | 1:33.60 | |||||
10 | Tim Gustavsson | 1996 | Alingsås SLS | 47.74 | 1:40.34 | |||||
11 | Felix Öhlin | 1995 | Falköpings Simsällskap | 47.11 | 1:41.47 | |||||
12 | Erik Lund | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 48.77 | 1:41.68 | |||||
13 | Tobias Persson | 1996 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 47.63 | 1:43.23 | |||||
14 | Gustav Svensson | 1995 | Mariestads Simsällskap | 50.97 | 1:46.11 | |||||
15 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 54.35 | 1:49.11 | |||||
- | Olle Hessle | 1995 | Lidköpings Gymnastik o SS | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Fl 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 39.08 | ||||||
2 | Amanda Platenik | 1998 | Simklubben 1970 | 41.92 | ||||||
3 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 43.62 | ||||||
4 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 43.94 | ||||||
5 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 44.04 | ||||||
6 | Emelie Henningsson | 1997 | Töreboda Simförening | 44.76 | ||||||
7 | Sandra Rzeszutko | 1997 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.07 | ||||||
8 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 45.14 | ||||||
9 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 45.79 | ||||||
10 | Jennifer Lång | 1998 | Lidköpings Gymnastik o SS | 45.90 | ||||||
11 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 47.62 | ||||||
12 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 47.75 | ||||||
13 | Linn Svensson | 1998 | Billingens Simklubb | 48.77 | ||||||
14 | Elin Ydreskog | 1997 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 49.40 | ||||||
15 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 49.60 | ||||||
16 | Erica Olofsson | 1998 | Billingens Simklubb | 49.65 | ||||||
17 | Ellen Grönlund | 1997 | Billingens Simklubb | 50.14 | ||||||
18 | Ellen Lundstedt | 1998 | Mariestads Simsällskap | 52.48 | ||||||
19 | Thea Leander | 1997 | Åsundens Simsällskap | 54.02 | ||||||
20 | Vendela Borg | 1998 | Simklubben Götene | 54.41 | ||||||
21 | Linnéa Söderman | 1998 | Alingsås SLS | 54.68 | ||||||
22 | Ellen Bergman | 1998 | Töreboda Simförening | 55.38 | ||||||
23 | Patricia Kyrkander | 1997 | Falköpings Simsällskap | 57.33 | ||||||
24 | Johanna Göthe-Andersson | 1997 | Simklubben Vänersborg | 58.20 | ||||||
25 | Nellie Ivarsson | 1998 | Billingens Simklubb | 1:00.61 | ||||||
26 | Hanna Leander | 1998 | Åsundens Simsällskap | 1:01.64 | ||||||
27 | Amy Wendel | 1998 | Simklubben Vänersborg | 1:04.27 | ||||||
- | Lovisa Danielsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Malmqvist | 1997 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jessica Andersson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Po 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 43.16 | ||||||
2 | Jesper Björkman | 1997 | Simklubben Götene | 43.92 | ||||||
3 | Johannes Hou Gustafsson | 1997 | Simklubben Götene | 45.68 | ||||||
4 | Isak Svensson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 46.33 | ||||||
5 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.42 | ||||||
6 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 47.69 | ||||||
7 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 48.00 | ||||||
8 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 49.04 | ||||||
9 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 49.36 | ||||||
10 | Erik Larm | 1997 | Simklubben Götene | 49.62 | ||||||
11 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 50.13 | ||||||
12 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 50.34 | ||||||
13 | Vilhelm Svensson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 50.80 | ||||||
14 | Oskar Abrahamsson | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 51.37 | ||||||
15 | Simon Ulvestig | 1997 | Simklubben 1970 | 51.64 | ||||||
16 | Jurij Petuchov | 1997 | Billingens Simklubb | 52.53 | ||||||
17 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 52.67 | ||||||
18 | Wictor Törnqvist | 1998 | Åsundens Simsällskap | 54.30 | ||||||
19 | Mattias Johansson | 1997 | Billingens Simklubb | 55.24 | ||||||
20 | Theo Erixon | 1997 | Billingens Simklubb | 56.94 | ||||||
21 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 58.87 | ||||||
22 | John Basth | 1997 | Åsundens Simsällskap | 1:01.65 | ||||||
- | Eddie German | 1997 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Adam Öhlin | 1997 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Amel Dzafic | 1997 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Fl 10-11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 46.03 | ||||||
2 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 46.78 | ||||||
3 | Ellen Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 47.69 | ||||||
4 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 47.78 | ||||||
5 | Wilma Lindberg | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 49.15 | ||||||
6 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 49.21 | ||||||
7 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 49.86 | ||||||
8 | Alice Göransson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 50.43 | ||||||
9 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 50.72 | ||||||
10 | Ellen Nyman | 2000 | Töreboda Simförening | 50.90 | ||||||
11 | Tove Kramer | 1999 | Töreboda Simförening | 51.64 | ||||||
12 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 51.94 | ||||||
13 | Fanny Johansson | 1999 | Åsundens Simsällskap | 52.07 | ||||||
14 | Olivia Holm | 2000 | Simklubben Götene | 52.30 | ||||||
15 | Evelina Berglund | 1999 | Falköpings Simsällskap | 53.11 | ||||||
16 | Emma Dimitrou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 53.40 | ||||||
17 | Julia Clemedtson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 53.84 | ||||||
18 | Emelie Nilsson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 53.92 | ||||||
19 | Linn Callderyd | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.19 | ||||||
20 | Ebba Lundmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.97 | ||||||
21 | Hanna Lewis-Jonsson | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 55.99 | ||||||
22 | Linn Budimlija | 1999 | Åsundens Simsällskap | 56.15 | ||||||
23 | Linnea Johansson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 56.23 | ||||||
24 | Ida Molin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.40 | ||||||
25 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 56.42 | ||||||
26 | Sara Arnham | 2000 | Töreboda Simförening | 56.72 | ||||||
27 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 56.78 | ||||||
28 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 56.81 | ||||||
29 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 56.97 | ||||||
30 | Thea Ström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.98 | ||||||
31 | Felicia Larsson | 1999 | Skövde Simsällskap | 57.02 | ||||||
32 | Klara Karlsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.15 | ||||||
33 | Amanda Kullander | 1999 | Skövde Simsällskap | 57.22 | ||||||
34 | Elsa Arenbjörk | 2000 | Lidköpings Gymnastik o SS | 57.54 | ||||||
35 | Kajsa Elwhagen | 2000 | Simklubben Alingsås | 57.59 | ||||||
36 | Hanna Nilsson-Dhejne | 2000 | Simklubben Vänersborg | 57.60 | ||||||
37 | Alice Hansen | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 58.07 | ||||||
38 | Ida Andersson | 1999 | Lidköpings Gymnastik o SS | 58.16 | ||||||
39 | Agnes Hagborg | 1999 | Simklubben 1970 | 58.17 | ||||||
40 | Melinda Paasikivi | 1999 | Åsundens Simsällskap | 58.31 | ||||||
41 | Lisa Schiller | 1999 | Billingens Simklubb | 58.62 | ||||||
42 | Daniela Fredriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.74 | ||||||
43 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:00.77 | ||||||
44 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:00.85 | ||||||
45 | Therese Wall | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.26 | ||||||
46 | Melina Kälström | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 1:02.38 | ||||||
47 | Wilma Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:02.62 | ||||||
48 | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:03.24 | ||||||
49 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 1:03.49 | ||||||
50 | Gina Sturesson | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:07.86 | ||||||
51 | Lovisa Olsson | 2000 | Alingsås SLS | 1:10.97 | ||||||
52 | Jonna Wiggins | 2000 | Billingens Simklubb | 1:13.86 | ||||||
- | Amanda Wallgren | 1999 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gemima Svensson | 2000 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Bredegård | 1999 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Amanda Henriksson | 2000 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Maja Söderberg | 1999 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Bröstsim Po 10-11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 43.40 | ||||||
2 | Hampus Christensson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 51.44 | ||||||
3 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | 52.50 | ||||||
4 | Manne Holgersson | 1999 | Alingsås SLS | 52.82 | ||||||
5 | Mattias Karhi | 1999 | Skövde Simsällskap | 53.64 | ||||||
6 | Rikhard Henningsson | 2000 | Töreboda Simförening | 53.82 | ||||||
7 | Alexander Larsson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 56.11 | ||||||
8 | Robin Pettersson | 1999 | Lidköpings Gymnastik o SS | 56.94 | ||||||
9 | Carl Lund | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 58.35 | ||||||
10 | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 58.49 | ||||||
11 | Simon Olsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.39 | ||||||
12 | Lucas Frövik | 1999 | Simklubben Alingsås | 1:01.40 | ||||||
13 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 1:05.07 | ||||||
- | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Elias Wohlers | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | David Törnered | 2000 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Charlie Nord | 2000 | Töreboda Simförening | DSQ | ||||||
- | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 25m Bröstsim Fl 0-9 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Kramer | 2001 | Töreboda Simförening | 23.88 | ||||||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 24.19 | ||||||
3 | Vera Fransson Emanuelsson | 2001 | Billingens Simklubb | 25.79 | ||||||
4 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 26.00 | ||||||
5 | Annie Jansson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 26.28 | ||||||
6 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.31 | ||||||
7 | Klara Tistrand | 2001 | Simklubben Alingsås | 28.47 | ||||||
8 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.63 | ||||||
9 | Sofia Abrahamsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.67 | ||||||
10 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.89 | ||||||
11 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.99 | ||||||
12 | Wilma Borglin | 2002 | Töreboda Simförening | 31.24 | ||||||
13 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.35 | ||||||
14 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.28 | ||||||
15 | Anny Göransson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 34.26 | ||||||
16 | Isabelle Singstrand | 2002 | Åsundens Simsällskap | 35.47 | ||||||
17 | Tilda Dovrén | 2001 | Billingens Simklubb | 36.06 | ||||||
18 | Anna Alwin | 2002 | Simklubben Alingsås | 37.27 | ||||||
19 | Ebba Winlöf | 2003 | Falköpings Simsällskap | 39.63 | ||||||
20 | Alva Budimlija | 2002 | Åsundens Simsällskap | 41.81 | ||||||
21 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 42.90 | ||||||
Gren 24, 25m Bröstsim Po 0-9 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 27.30 | ||||||
2 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.45 | ||||||
3 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 28.22 | ||||||
4 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.24 | ||||||
5 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.61 | ||||||
6 | Karl Garström | 2001 | Billingens Simklubb | 31.75 | ||||||
7 | Ludvig Hansen | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 38.55 | ||||||
8 | Albin Malmqvist | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:02.31 | ||||||
Gren 25, 4X50m Frisim Fl 16-99 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alingsås SLS Tjejer 2 | 0 | Alingsås SLS | 1:58.53 | ||||||
Erika Sköldberg | 1996 | 29.16 | 29.16 | |||||||
Sofia Andersson | 1992 | 28.72 | 57.88 | |||||||
Sofia Ziethén | 1994 | 30.82 | 1:28.70 | |||||||
Fenja Elbert | 1995 | 29.83 | 1:58.53 | |||||||
2 | Fss Tjejer | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:02.18 | ||||||
Linnéa Winlöf | 1994 | 30.65 | 30.65 | |||||||
Antonia Erhardsson | 1991 | 31.63 | 1:02.28 | |||||||
Lovisa Winlöf | 1992 | 29.60 | 1:31.88 | |||||||
Angelica Sturesson | 1992 | 30.30 | 2:02.18 | |||||||
3 | Mariestad Dam | 1994 | Mariestads Simsällskap | 2:04.87 | ||||||
Rebecca Segerstedt | 1994 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Julia Läth | 1997 | 32.81 | 1:03.71 | |||||||
Clara Lund | 1995 | 32.57 | 1:36.28 | |||||||
Louise Hjalmarsson | 1997 | 28.59 | 2:04.87 | |||||||
4 | Sk70 Damer Lag 1 | 0 | Simklubben 1970 | 2:07.31 | ||||||
Angelica Rosengren | 1995 | 32.11 | 32.11 | |||||||
Sanna Andersson | 1995 | 30.49 | 1:02.60 | |||||||
Elisabeth Krische | 1996 | 30.12 | 1:32.72 | |||||||
Linnéa Rölander | 1994 | 34.59 | 2:07.31 | |||||||
5 | Skövde SS | 1992 | Skövde Simsällskap | 2:13.47 | ||||||
Sara Essemo-Lorenzen | 1995 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Hanna Jarl | 1996 | 33.68 | 1:09.40 | |||||||
Andrea Pavlic | 1995 | 30.23 | 1:39.63 | |||||||
Emma Essemo-Lorenzen | 1992 | 33.84 | 2:13.47 | |||||||
6 | Alingsås SLS Tjejer 1 | 0 | Alingsås SLS | 2:17.75 | ||||||
Hanna Rydén | 1996 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Sara Rådman | 1995 | 37.57 | 1:09.98 | |||||||
Sophia Zellén | 1996 | 34.67 | 1:44.65 | |||||||
Emma Johansson | 1995 | 33.10 | 2:17.75 | |||||||
7 | Billingens Simklubb | 1993 | Billingens Simklubb | 2:18.61 | ||||||
Agnes Duvander | 1994 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Evelina Blom | 1994 | 37.07 | 1:09.38 | |||||||
Alexandra Hampe-Nilsson | 1995 | 35.17 | 1:44.55 | |||||||
Elvira Mellqvist | 1995 | 34.06 | 2:18.61 | |||||||
Gren 26, 4X50m Frisim Po 16-99 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sk70 Herr Lag 1 | 0 | Simklubben 1970 | 1:49.58 | ||||||
Christoffer Källén | 1993 | 26.62 | 26.62 | |||||||
Sebastian Rosengren | 1990 | 26.32 | 52.94 | |||||||
Victor Platenik | 1995 | 29.68 | 1:22.62 | |||||||
Hampus Herbertsson | 1994 | 26.96 | 1:49.58 | |||||||
2 | Fss Killar | 0 | Falköpings Simsällskap | 1:55.33 | ||||||
Jonathan Elofsson | 1993 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Andreas Elofsson | 1995 | 27.96 | 57.52 | |||||||
Gustav Ingemansson | 1995 | 29.78 | 1:27.30 | |||||||
Johan Björefeldt | 1994 | 28.03 | 1:55.33 | |||||||
3 | Varabygden Killar | 0 | Varabygdens Simsällskap | 2:05.89 | ||||||
Andreas Johansson | 1995 | 30.39 | 30.39 | |||||||
Linus Christensson | 1995 | 35.43 | 1:05.82 | |||||||
Erik Lund | 1996 | 32.88 | 1:38.70 | |||||||
Andreas Branell | 1986 | 27.19 | 2:05.89 | |||||||
4 | Falköpings SS Lag 2 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:28.72 | ||||||
Robin Lindgren | 1991 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Viktor Johansson | 1998 | 40.74 | 1:10.91 | |||||||
Lucas Johansson | 1997 | 39.63 | 1:50.54 | |||||||
Felix Öhlin | 1995 | 38.18 | 2:28.72 | |||||||
- | Alingsås SLS Killar 1 | 0 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Alexander Dahlquist | 1989 | |||||||||
Mateo Herrera | 1995 | |||||||||
Manne Holgersson | 1999 | |||||||||
Philip Carlsson | 1990 | DNS | ||||||||
Gren 27, 4X50m Frisim Fl 0-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Varabygden Tjejer 1 | 0 | Varabygdens Simsällskap | 2:26.28 | ||||||
Hanna Johansson | 1997 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Sanna Lygnestrand | 1999 | 34.63 | 1:07.38 | |||||||
Wilma Lindberg | 1999 | 41.22 | 1:48.60 | |||||||
Alice Göransson | 1999 | 37.68 | 2:26.28 | |||||||
2 | Sk70 Damer Lag 2 | 0 | Simklubben 1970 | 2:29.71 | ||||||
Amanda Platenik | 1998 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Hanna Helin-Nilsson | 1997 | 31.84 | 1:05.64 | |||||||
Ellen Johansson | 1999 | 36.96 | 1:42.60 | |||||||
Agnes Hagborg | 1999 | 47.11 | 2:29.71 | |||||||
3 | Alingsås SLS Supertjejer | 0 | Alingsås SLS | 2:31.43 | ||||||
Emma Dimitrou Sagré | 1999 | 41.85 | 41.85 | |||||||
Therese Wibrink | 1998 | 34.82 | 1:16.67 | |||||||
Sandra Wivestrand | 1998 | 33.53 | 1:50.20 | |||||||
Linnéa Söderman | 1998 | 41.23 | 2:31.43 | |||||||
4 | Tjejer 1 Åss | 0 | Åsundens Simsällskap | 2:35.03 | ||||||
Fanny Johansson | 1999 | 41.03 | 41.03 | |||||||
Emma Hansson | 1998 | 36.89 | 1:17.92 | |||||||
Julia Larsson | 1998 | 43.91 | 2:01.83 | |||||||
Camilla Ullberg | 1997 | 33.20 | 2:35.03 | |||||||
5 | Töreboda Sf | 1997 | Töreboda Simförening | 2:47.64 | ||||||
Ellen Nyman | 2000 | 38.60 | 38.60 | |||||||
Sara Arnham | 2000 | 47.29 | 1:25.89 | |||||||
Tove Kramer | 1999 | 41.34 | 2:07.23 | |||||||
Emelie Henningsson | 1997 | 40.41 | 2:47.64 | |||||||
6 | Billingens Simklubb Lag 2 | 0 | Billingens Simklubb | 2:51.53 | ||||||
Ellen Grönlund | 1997 | 41.86 | 41.86 | |||||||
Nellie Ivarsson | 1998 | 49.43 | 1:31.29 | |||||||
Erica Olofsson | 1998 | 37.31 | 2:08.60 | |||||||
Lisa Schiller | 1999 | 42.93 | 2:51.53 | |||||||
7 | Fss Tjejer 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:53.85 | ||||||
Nora Samuelsson | 1997 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Evelina Berglund | 1999 | 55.07 | 1:28.44 | |||||||
Elin Malmqvist | 1997 | 37.37 | 2:05.81 | |||||||
Patricia Kyrkander | 1997 | 48.04 | 2:53.85 | |||||||
8 | SK Götene Lag 1 F | 0 | Simklubben Götene | 2:54.17 | ||||||
Elin Andersson | 1999 | 49.16 | 49.16 | |||||||
Olivia Holm | 2000 | 40.17 | 1:29.33 | |||||||
Vendela Borg | 1998 | 50.97 | 2:20.30 | |||||||
Matilda Larm | 1999 | 33.87 | 2:54.17 | |||||||
9 | SK Alingsås Lag 1 | 0 | Simklubben Alingsås | 2:59.56 | ||||||
Emy Alwin | 2000 | 48.83 | 48.83 | |||||||
Louise Hallkvist | 1999 | 41.19 | 1:30.02 | |||||||
Klara Tistrand | 2001 | 46.89 | 2:16.91 | |||||||
Matilda Hermansson | 1999 | 42.65 | 2:59.56 | |||||||
10 | Skövde SS Lag 1 | 0 | Skövde Simsällskap | 3:00.78 | ||||||
Maja Söderberg | 1999 | 49.47 | 49.47 | |||||||
Emma Lundgren | 2000 | 47.84 | 1:37.31 | |||||||
Nikki Brockmar | 1999 | 42.99 | 2:20.30 | |||||||
Erica Staflund | 1999 | 40.48 | 3:00.78 | |||||||
11 | Varabygden Tjejer 2 | 0 | Varabygdens Simsällskap | 3:02.80 | ||||||
Emilia Bengtsson | 1999 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Jessica Andersson | 1997 | 44.64 | 1:26.33 | |||||||
Alice Hansen | 1999 | 48.33 | 2:14.66 | |||||||
Emilia Eliaesson | 2000 | 48.14 | 3:02.80 | |||||||
12 | Tjejer 3 Åss | 0 | Åsundens Simsällskap | 3:17.87 | ||||||
Lotta Eriksson | 2000 | 46.28 | 46.28 | |||||||
Cajsa Söderberg | 2000 | 49.11 | 1:35.39 | |||||||
Gemima Svensson | 2000 | 48.71 | 2:24.10 | |||||||
Linn Budimlija | 1999 | 53.77 | 3:17.87 | |||||||
- | Tjejer 2 Åss | 0 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Thea Leander | 1997 | 41.83 | 41.83 | |||||||
Amanda Wallgren | 1999 | 49.78 | 1:31.61 | |||||||
Gren 28, 4X50m Frisim Po 0-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mariestad Herr | 1997 | Mariestads Simsällskap | 2:16.94 | ||||||
Gustav Palmér | 1998 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Eddie German | 1997 | 36.13 | 1:11.94 | |||||||
Isak Svensson | 1997 | 34.32 | 1:46.26 | |||||||
Albin Lövgren | 1999 | 30.68 | 2:16.94 | |||||||
2 | SK Götene Lag 1 P | 0 | Simklubben Götene | 2:19.00 | ||||||
Victor Engqvist | 1997 | 35.85 | 35.85 | |||||||
Jesper Björkman | 1997 | 35.55 | 1:11.40 | |||||||
Erik Larm | 1997 | 33.98 | 1:45.38 | |||||||
Johannes Hou Gustafsson | 1997 | 33.62 | 2:19.00 | |||||||
3 | Billingens Simklubb | 2006 | Billingens Simklubb | 2:34.94 | ||||||
Mattias Johansson | 1997 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Jurij Petuchov | 1997 | 38.64 | 1:17.23 | |||||||
Theo Erixon | 1997 | 39.59 | 1:56.82 | |||||||
Carl Schiller | 1997 | 38.12 | 2:34.94 | |||||||
4 | Åss Killar 1 | 0 | Åsundens Simsällskap | 2:46.74 | ||||||
Vilhelm Svensson | 1998 | 41.07 | 41.07 | |||||||
Wictor Törnqvist | 1998 | 42.43 | 1:23.50 | |||||||
Dennis Hansson | 2000 | 45.89 | 2:09.39 | |||||||
Linus Eriksson | 1998 | 37.35 | 2:46.74 | |||||||
Gren 29, 100m Ryggsim Fl 16-99 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Svensson | 1993 | Simklubben Götene | 32.07 | 1:05.83 | |||||
2 | Sofia Andersson | 1992 | Alingsås SLS | 33.69 | 1:09.01 | |||||
3 | Monica Näslund | 1994 | Lidköpings Gymnastik o SS | 34.38 | 1:10.49 | |||||
4 | Lovisa Winlöf | 1992 | Falköpings Simsällskap | 34.60 | 1:11.25 | |||||
5 | Elin Svensson | 1991 | Simklubben Götene | 34.88 | 1:11.73 | |||||
6 | Sofia Ziethén | 1994 | Alingsås SLS | 38.48 | 1:18.17 | |||||
7 | Agnes Duvander | 1994 | Billingens Simklubb | 38.00 | 1:18.42 | |||||
8 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 38.20 | 1:18.86 | |||||
9 | Rebecca Segerstedt | 1994 | Mariestads Simsällskap | 38.89 | 1:21.69 | |||||
10 | Sara Johansson | 1993 | Simklubben Götene | 43.22 | 1:28.55 | |||||
11 | Evelina Blom | 1994 | Billingens Simklubb | 44.18 | 1:29.96 | |||||
12 | Linnéa Rölander | 1994 | Simklubben 1970 | 45.91 | 1:31.34 | |||||
Gren 30, 100m Ryggsim Po 16-99 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Rosengren | 1990 | Simklubben 1970 | 30.75 | 1:03.95 | |||||
2 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 36.05 | 1:12.90 | |||||
3 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 35.97 | 1:13.43 | |||||
4 | Johan Dahlin | 1990 | Simklubben Götene | 35.57 | 1:14.17 | |||||
5 | Christoffer Källén | 1993 | Simklubben 1970 | 36.04 | 1:15.06 | |||||
6 | Johan Björefeldt | 1994 | Falköpings Simsällskap | 37.77 | 1:18.24 | |||||
7 | Robin Lindgren | 1991 | Falköpings Simsällskap | 40.00 | 1:23.46 | |||||
8 | Philip Andersson | 1993 | Varabygdens Simsällskap | 43.81 | 1:30.31 | |||||
Gren 31, 100m Ryggsim Fl 14-15 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 35.35 | 1:12.02 | |||||
2 | Elisabeth Krische | 1996 | Simklubben 1970 | 36.56 | 1:16.36 | |||||
3 | Fenja Elbert | 1995 | Alingsås SLS | 37.37 | 1:17.02 | |||||
4 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 38.37 | 1:17.44 | |||||
5 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 37.71 | 1:17.64 | |||||
6 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 38.57 | 1:18.26 | |||||
7 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 38.22 | 1:19.52 | |||||
8 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 40.15 | 1:20.05 | |||||
9 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 24.87 | 1:21.81 | |||||
10 | Clara Lund | 1995 | Mariestads Simsällskap | 59.43 | 1:24.74 | |||||
11 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 42.36 | 1:25.90 | |||||
12 | Olivia Segerqvist | 1995 | Lidköpings Gymnastik o SS | 43.16 | 1:26.61 | |||||
13 | Sophia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 1:06.73 | 1:28.48 | |||||
14 | Sara Essemo-Lorenzen | 1995 | Skövde Simsällskap | 44.92 | 1:30.26 | |||||
15 | Linneá Hagborg | 1996 | Simklubben 1970 | 44.28 | 1:30.89 | |||||
15 | Elvira Mellqvist | 1995 | Billingens Simklubb | 45.19 | 1:30.89 | |||||
17 | Elina Grape | 1995 | Skövde Simsällskap | 44.89 | 1:31.28 | |||||
18 | Ellen Pettersson | 1996 | Skövde Simsällskap | 45.30 | 1:34.07 | |||||
19 | Alexandra Hampe-Nilsson | 1995 | Billingens Simklubb | 1:07.07 | 1:35.80 | |||||
20 | Madeleine Bergqvist | 1996 | Simklubben 1970 | 46.14 | 1:37.18 | |||||
21 | Catrine Latifi Åsén | 1995 | Alingsås SLS | 49.56 | 1:42.14 | |||||
22 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 49.76 | 1:42.97 | |||||
23 | Alma Nylin | 1996 | Åsundens Simsällskap | 50.46 | 1:44.52 | |||||
Gren 32, 100m Ryggsim Po 14-15 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 35.95 | 1:14.09 | |||||
2 | Gustav Ingemansson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 37.09 | 1:16.03 | |||||
3 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 38.32 | 1:18.30 | |||||
4 | Victor Platenik | 1995 | Simklubben 1970 | 40.34 | 1:22.75 | |||||
5 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 40.55 | 1:23.84 | |||||
6 | Erik Lund | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 51.04 | 1:24.64 | |||||
7 | Tobias Persson | 1996 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 51.59 | 1:26.83 | |||||
8 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 50.73 | 1:34.91 | |||||
9 | Linus Christensson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 47.26 | 1:36.85 | |||||
10 | Nils Runersjö | 1995 | Simklubben Götene | 47.19 | 1:38.64 | |||||
11 | Felix Öhlin | 1995 | Falköpings Simsällskap | 55.23 | 1:46.96 | |||||
Gren 33, 50m Ryggsim Fl 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 33.25 | ||||||
2 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.65 | ||||||
3 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 39.67 | ||||||
4 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 39.92 | ||||||
5 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 40.14 | ||||||
6 | Amanda Platenik | 1998 | Simklubben 1970 | 40.47 | ||||||
7 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 40.93 | ||||||
8 | Hanna Helin-Nilsson | 1997 | Simklubben 1970 | 41.20 | ||||||
9 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 41.87 | ||||||
10 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 42.67 | ||||||
11 | Jennifer Lång | 1998 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.79 | ||||||
12 | Erica Olofsson | 1998 | Billingens Simklubb | 44.82 | ||||||
13 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 46.12 | ||||||
14 | Ellen Grönlund | 1997 | Billingens Simklubb | 49.30 | ||||||
15 | Julia Larsson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 49.51 | ||||||
16 | Linnéa Söderman | 1998 | Alingsås SLS | 50.49 | ||||||
17 | Emelie Henningsson | 1997 | Töreboda Simförening | 50.79 | ||||||
18 | Jessica Andersson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 52.81 | ||||||
19 | Vendela Borg | 1998 | Simklubben Götene | 54.74 | ||||||
20 | Ellen Lundstedt | 1998 | Mariestads Simsällskap | 55.37 | ||||||
21 | Ellen Bergman | 1998 | Töreboda Simförening | 57.72 | ||||||
22 | Patricia Kyrkander | 1997 | Falköpings Simsällskap | 58.57 | ||||||
23 | Nellie Ivarsson | 1998 | Billingens Simklubb | 1:00.08 | ||||||
24 | Amy Wendel | 1998 | Simklubben Vänersborg | 1:00.24 | ||||||
- | Elin Malmqvist | 1997 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 34, 50m Ryggsim Po 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 38.32 | ||||||
2 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 39.42 | ||||||
3 | Johannes Hou Gustafsson | 1997 | Simklubben Götene | 39.47 | ||||||
4 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.76 | ||||||
5 | Mattias Johansson | 1997 | Billingens Simklubb | 41.90 | ||||||
6 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 41.95 | ||||||
7 | Jesper Björkman | 1997 | Simklubben Götene | 42.20 | ||||||
8 | Erik Larm | 1997 | Simklubben Götene | 43.59 | ||||||
9 | Theo Erixon | 1997 | Billingens Simklubb | 43.71 | ||||||
10 | Oskar Abrahamsson | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 43.77 | ||||||
11 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 45.10 | ||||||
12 | Linus Eriksson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 45.14 | ||||||
13 | Amel Dzafic | 1997 | Simklubben Götene | 45.65 | ||||||
14 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 46.24 | ||||||
15 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 47.49 | ||||||
16 | Jurij Petuchov | 1997 | Billingens Simklubb | 47.76 | ||||||
17 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 47.78 | ||||||
18 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 48.13 | ||||||
19 | Eddie German | 1997 | Mariestads Simsällskap | 48.50 | ||||||
20 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 50.02 | ||||||
21 | Vilhelm Svensson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 52.17 | ||||||
22 | John Basth | 1997 | Åsundens Simsällskap | 56.10 | ||||||
- | Adam Öhlin | 1997 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nikita Lakhtikov | 1998 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 35, 50m Ryggsim Fl 10-11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 40.11 | ||||||
2 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.18 | ||||||
3 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 44.21 | ||||||
4 | Ellen Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 45.11 | ||||||
5 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 45.73 | ||||||
6 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 47.01 | ||||||
7 | Olivia Holm | 2000 | Simklubben Götene | 47.72 | ||||||
8 | Julia Clemedtson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 48.13 | ||||||
9 | Emma Dimitrou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 48.14 | ||||||
10 | Fanny Johansson | 1999 | Åsundens Simsällskap | 49.09 | ||||||
11 | Wilma Lindberg | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 49.43 | ||||||
12 | Alice Göransson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 49.66 | ||||||
13 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 49.95 | ||||||
14 | Hanna Lewis-Jonsson | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 50.75 | ||||||
15 | Lisa Schiller | 1999 | Billingens Simklubb | 51.09 | ||||||
16 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 51.23 | ||||||
17 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.25 | ||||||
18 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 53.35 | ||||||
19 | Julia Johnsson | 1999 | Billingens Simklubb | 53.55 | ||||||
20 | Tove Kramer | 1999 | Töreboda Simförening | 54.03 | ||||||
21 | Lotta Eriksson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 54.19 | ||||||
22 | Elsa Arenbjörk | 2000 | Lidköpings Gymnastik o SS | 54.46 | ||||||
23 | Gemima Svensson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 54.66 | ||||||
24 | Agnes Hagborg | 1999 | Simklubben 1970 | 55.66 | ||||||
25 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 55.77 | ||||||
26 | Amanda Kullander | 1999 | Skövde Simsällskap | 55.99 | ||||||
27 | Alice Hansen | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 57.71 | ||||||
28 | Melina Kälström | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 58.04 | ||||||
29 | Maja Bredegård | 1999 | Alingsås SLS | 58.56 | ||||||
30 | Gina Sturesson | 1999 | Skövde Simsällskap | 58.64 | ||||||
31 | Sara Arnham | 2000 | Töreboda Simförening | 58.68 | ||||||
32 | Emelie Nilsson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 58.82 | ||||||
33 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 58.87 | ||||||
34 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 58.88 | ||||||
35 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 59.34 | ||||||
36 | Amanda Wallgren | 1999 | Åsundens Simsällskap | 59.89 | ||||||
37 | Felicia Larsson | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:00.87 | ||||||
38 | Kajsa Elwhagen | 2000 | Simklubben Alingsås | 1:02.18 | ||||||
39 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 1:05.39 | ||||||
40 | Jonna Wiggins | 2000 | Billingens Simklubb | 1:06.55 | ||||||
41 | Linn Budimlija | 1999 | Åsundens Simsällskap | 1:09.79 | ||||||
42 | Amanda Henriksson | 2000 | Alingsås SLS | 1:12.94 | ||||||
43 | Lovisa Olsson | 2000 | Alingsås SLS | 1:13.86 | ||||||
- | Evelina Berglund | 1999 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 50m Ryggsim Po 10-11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 39.89 | ||||||
2 | Manne Holgersson | 1999 | Alingsås SLS | 47.15 | ||||||
3 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 49.37 | ||||||
4 | Rikhard Henningsson | 2000 | Töreboda Simförening | 51.07 | ||||||
5 | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | 51.12 | ||||||
6 | Hampus Christensson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 51.35 | ||||||
7 | Kevin Hao | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.64 | ||||||
8 | Carl Lund | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 53.53 | ||||||
9 | Alexander Larsson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 54.05 | ||||||
10 | Elias Wohlers | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.13 | ||||||
11 | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 55.35 | ||||||
12 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | 57.00 | ||||||
13 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 58.45 | ||||||
14 | Lucas Frövik | 1999 | Simklubben Alingsås | 58.50 | ||||||
- | Mattias Karhi | 1999 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Joel Kenndal | 2000 | Töreboda Simförening | DSQ | ||||||
- | David Törnered | 2000 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
Gren 37, 25m Ryggsim Fl 0-9 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 21.18 | ||||||
2 | Klara Tistrand | 2001 | Simklubben Alingsås | 23.40 | ||||||
3 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 23.93 | ||||||
4 | Elina Lindqvist | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.80 | ||||||
5 | Linn Kramer | 2001 | Töreboda Simförening | 25.46 | ||||||
6 | Vera Fransson Emanuelsson | 2001 | Billingens Simklubb | 26.28 | ||||||
7 | Sofia Abrahamsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.89 | ||||||
8 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.02 | ||||||
9 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.40 | ||||||
10 | Annie Jansson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 27.53 | ||||||
11 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 27.55 | ||||||
12 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 27.65 | ||||||
13 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.32 | ||||||
14 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.55 | ||||||
15 | Anna Lindberg | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.48 | ||||||
16 | Wilma Borglin | 2002 | Töreboda Simförening | 30.22 | ||||||
17 | Anna Alwin | 2002 | Simklubben Alingsås | 31.71 | ||||||
18 | Anny Göransson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 31.87 | ||||||
19 | Isabelle Singstrand | 2002 | Åsundens Simsällskap | 32.16 | ||||||
20 | Ebba Winlöf | 2003 | Falköpings Simsällskap | 32.39 | ||||||
21 | Alva Budimlija | 2002 | Åsundens Simsällskap | 36.36 | ||||||
22 | Ida Lund | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 36.67 | ||||||
23 | Tindra Rosebrink | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.42 | ||||||
24 | Tilda Dovrén | 2001 | Billingens Simklubb | 39.74 | ||||||
Gren 38, 25m Ryggsim Po 0-9 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.48 | ||||||
2 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.49 | ||||||
3 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 24.50 | ||||||
4 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 25.22 | ||||||
5 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 26.90 | ||||||
6 | Ludvig Hansen | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 29.39 | ||||||
7 | Alexander Bromander | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.10 | ||||||
- | Albin Malmqvist | 2001 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 100m Fjärilsim Fl 16-99 å, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Svensson | 1991 | Simklubben Götene | 32.22 | 1:09.15 | |||||
2 | Sofia Svensson | 1993 | Simklubben Götene | 32.55 | 1:09.94 | |||||
3 | Lovisa Winlöf | 1992 | Falköpings Simsällskap | 32.92 | 1:12.08 | |||||
4 | Sofia Andersson | 1992 | Alingsås SLS | 34.74 | 1:17.04 | |||||
5 | Sara Johansson | 1993 | Simklubben Götene | 36.40 | 1:18.43 | |||||
6 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 35.33 | 1:19.53 | |||||
7 | Antonia Erhardsson | 1991 | Falköpings Simsällskap | 36.28 | 1:21.22 | |||||
8 | Agnes Duvander | 1994 | Billingens Simklubb | 37.39 | 1:23.37 | |||||
9 | Rebecca Segerstedt | 1994 | Mariestads Simsällskap | 39.44 | 1:23.79 | |||||
10 | Linnéa Rölander | 1994 | Simklubben 1970 | 41.53 | 1:30.73 | |||||
Gren 40, 100m Fjärilsim Po 16-99 å, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Dahlin | 1990 | Simklubben Götene | 30.42 | 1:04.82 | |||||
2 | Sebastian Rosengren | 1990 | Simklubben 1970 | 30.40 | 1:06.29 | |||||
3 | Christoffer Källén | 1993 | Simklubben 1970 | 30.43 | 1:07.40 | |||||
4 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 34.58 | 1:14.39 | |||||
5 | Robin Lindgren | 1991 | Falköpings Simsällskap | 35.53 | 1:15.88 | |||||
6 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 35.38 | 1:17.77 | |||||
7 | Johan Björefeldt | 1994 | Falköpings Simsällskap | 36.59 | 1:20.12 | |||||
8 | Philip Andersson | 1993 | Varabygdens Simsällskap | 40.38 | 1:30.08 | |||||
Gren 41, 100m Fjärilsim Fl 14-15 å, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 34.10 | 1:12.37 | |||||
2 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 34.31 | 1:13.45 | |||||
3 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 34.00 | 1:13.46 | |||||
4 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 35.55 | 1:16.28 | |||||
5 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 36.35 | 1:18.02 | |||||
6 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 37.32 | 1:19.63 | |||||
7 | Elisabeth Krische | 1996 | Simklubben 1970 | 36.57 | 1:23.08 | |||||
8 | Fenja Elbert | 1995 | Alingsås SLS | 37.96 | 1:24.03 | |||||
9 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 41.47 | 1:27.81 | |||||
10 | Fanny Andersson | 1995 | Skövde Simsällskap | 41.84 | 1:30.57 | |||||
11 | Elvira Mellqvist | 1995 | Billingens Simklubb | 43.42 | 1:32.81 | |||||
12 | Sophia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 43.59 | 1:37.39 | |||||
13 | Madeleine Bergqvist | 1996 | Simklubben 1970 | 45.50 | 1:40.01 | |||||
14 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 47.99 | 1:43.16 | |||||
- | Catrine Latifi Åsén | 1995 | Alingsås SLS | DNF | ||||||
Gren 42, 100m Fjärilsim Po 14-15 å, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 33.19 | 1:13.19 | |||||
2 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 35.59 | 1:18.22 | |||||
3 | Gustav Ingemansson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 37.25 | 1:20.92 | |||||
4 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 38.29 | 1:24.90 | |||||
5 | Victor Platenik | 1995 | Simklubben 1970 | 40.47 | 1:28.51 | |||||
6 | Tobias Persson | 1996 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.36 | 1:37.75 | |||||
7 | Erik Lund | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 46.57 | 1:39.74 | |||||
Gren 43, 50m Fjärilsim Fl 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 35.29 | ||||||
2 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 35.31 | ||||||
3 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 35.84 | ||||||
4 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 37.29 | ||||||
5 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 37.97 | ||||||
6 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 38.18 | ||||||
7 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 38.96 | ||||||
8 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 39.40 | ||||||
9 | Sandra Rzeszutko | 1997 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.86 | ||||||
10 | Jennifer Lång | 1998 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.16 | ||||||
11 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 41.75 | ||||||
12 | Hanna Helin-Nilsson | 1997 | Simklubben 1970 | 41.77 | ||||||
13 | Amanda Platenik | 1998 | Simklubben 1970 | 42.91 | ||||||
14 | Linnéa Söderman | 1998 | Alingsås SLS | 46.10 | ||||||
15 | Ellen Lundstedt | 1998 | Mariestads Simsällskap | 53.20 | ||||||
- | Elin Malmqvist | 1997 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vendela Borg | 1998 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 44, 50m Fjärilsim Po 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 37.17 | ||||||
2 | Erik Larm | 1997 | Simklubben Götene | 40.22 | ||||||
3 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 41.23 | ||||||
4 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 42.69 | ||||||
5 | Amel Dzafic | 1997 | Simklubben Götene | 43.95 | ||||||
6 | Linus Eriksson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 44.23 | ||||||
7 | Johannes Hou Gustafsson | 1997 | Simklubben Götene | 46.87 | ||||||
8 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 47.77 | ||||||
9 | Jesper Björkman | 1997 | Simklubben Götene | 48.06 | ||||||
10 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 48.34 | ||||||
11 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 49.22 | ||||||
12 | Oskar Abrahamsson | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 52.77 | ||||||
13 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 56.27 | ||||||
- | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | DNF | ||||||
- | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
- | Mattias Johansson | 1997 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 45, 25m Fjärilsim Fl 0-11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 17.54 | ||||||
2 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 17.63 | ||||||
3 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 17.93 | ||||||
4 | Ellen Nyman | 2000 | Töreboda Simförening | 18.84 | ||||||
5 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 19.37 | ||||||
6 | Wilma Lindberg | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 20.06 | ||||||
7 | Julia Clemedtson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 20.11 | ||||||
8 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 20.52 | ||||||
9 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 20.57 | ||||||
10 | Olivia Holm | 2000 | Simklubben Götene | 20.83 | ||||||
11 | Hanna Lewis-Jonsson | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 20.88 | ||||||
12 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 20.96 | ||||||
13 | Ellen Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 21.39 | ||||||
14 | Emma Dimitrou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 21.67 | ||||||
15 | Thea Ström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 21.80 | ||||||
16 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 21.97 | ||||||
17 | Felicia Larsson | 1999 | Skövde Simsällskap | 22.15 | ||||||
18 | Alice Göransson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 22.76 | ||||||
19 | Lisa Schiller | 1999 | Billingens Simklubb | 22.81 | ||||||
20 | Tove Kramer | 1999 | Töreboda Simförening | 22.87 | ||||||
21 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 23.30 | ||||||
22 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 24.18 | ||||||
23 | Sara Arnham | 2000 | Töreboda Simförening | 24.52 | ||||||
24 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.59 | ||||||
25 | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.90 | ||||||
26 | Linn Kramer | 2001 | Töreboda Simförening | 24.93 | ||||||
27 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 25.16 | ||||||
28 | Gemima Svensson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 25.35 | ||||||
29 | Klara Karlsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.98 | ||||||
30 | Klara Tistrand | 2001 | Simklubben Alingsås | 26.18 | ||||||
31 | Gina Sturesson | 1999 | Skövde Simsällskap | 26.21 | ||||||
32 | Lotta Eriksson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 26.35 | ||||||
33 | Therese Wall | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.42 | ||||||
34 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 26.94 | ||||||
35 | Maja Söderberg | 1999 | Skövde Simsällskap | 27.44 | ||||||
36 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 28.28 | ||||||
37 | Agnes Hagborg | 1999 | Simklubben 1970 | 28.71 | ||||||
38 | Amanda Kullander | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.23 | ||||||
39 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 39.74 | ||||||
40 | Ebba Winlöf | 2003 | Falköpings Simsällskap | 44.23 | ||||||
- | Amanda Henriksson | 2000 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Gren 46, 25m Fjärilsim Po 0-11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 15.58 | ||||||
2 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 20.76 | ||||||
3 | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 21.22 | ||||||
4 | Hampus Christensson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 21.45 | ||||||
5 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 21.50 | ||||||
6 | Manne Holgersson | 1999 | Alingsås SLS | 21.98 | ||||||
7 | Kevin Hao | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 22.59 | ||||||
8 | Alexander Larsson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 24.32 | ||||||
9 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 25.02 | ||||||
10 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 25.11 | ||||||
11 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | 25.17 | ||||||
12 | Rikhard Henningsson | 2000 | Töreboda Simförening | 25.45 | ||||||
13 | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | 25.65 | ||||||
14 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 29.92 | ||||||
15 | David Törnered | 2000 | Alingsås SLS | 35.98 | ||||||
- | Lukas Wingård | 1999 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 16 mars 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:00 |