Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arkivator Cup 2011 | Utskriftsdatum | 06 mars 2011 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 15:01 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2011 |
Gren 1, 4X50m Medley Fl 14år o ä, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS Lag 1 | 1995 | Skövde Simsällskap | 2:15.52 | ||||||
Louise Hjalmarsson | 1997 | 33.03 | 33.03 | |||||||
Lovisa Jern | 1995 | 41.60 | 1:14.63 | |||||||
Lisen Andersson | 1994 | 31.83 | 1:46.46 | |||||||
Andrea Pavlic | 1995 | 29.06 | 2:15.52 | |||||||
2 | Alingsås SLS Tjejer 1 | 0 | Alingsås SLS | 2:27.62 | ||||||
Therese Wibrink | 1998 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Emma Johansson | 1995 | 45.33 | 1:21.19 | |||||||
Hanna Rydén | 1996 | 33.89 | 1:55.08 | |||||||
Sandra Wivestrand | 1998 | 32.54 | 2:27.62 | |||||||
3 | Skövde SS Lag 2 | 1995 | Skövde Simsällskap | 2:44.26 | ||||||
Moa Ericsson | 1997 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Amanda Kullander | 1999 | 47.99 | 1:29.96 | |||||||
Linnea Pålsson | 1995 | 41.21 | 2:11.17 | |||||||
Elina Grape | 1995 | 33.09 | 2:44.26 | |||||||
4 | Billingens Simklubb | 1993 | Billingens Simklubb | 2:57.83 | ||||||
Julia Gustavsson | 1998 | 42.68 | 42.68 | |||||||
Ellen Grönlund | 1997 | 49.39 | 1:32.07 | |||||||
Erica Olofsson | 1998 | 45.45 | 2:17.52 | |||||||
Nellie Ivarsson | 1998 | 40.31 | 2:57.83 | |||||||
Gren 2, 4X50m Medley Po 14år o ä, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fss Killar | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:01.36 | ||||||
Gustav Ingemansson | 1995 | 33.96 | 33.96 | |||||||
Andreas Elofsson | 1995 | 30.40 | 1:04.36 | |||||||
Jonathan Elofsson | 1993 | 29.90 | 1:34.26 | |||||||
Johan Björefeldt | 1994 | 27.10 | 2:01.36 | |||||||
2 | Skövde SS Lag 6 | 0 | Skövde Simsällskap | 2:04.19 | ||||||
Anton Kjellqvist | 1991 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Marco Ramos | 1993 | 34.20 | 1:04.21 | |||||||
Johan Staflund | 1997 | 32.04 | 1:36.25 | |||||||
Anton Andersson | 1996 | 27.94 | 2:04.19 | |||||||
3 | Varabygdens Killar | 0 | Varabygdens Simsällskap | 2:19.32 | ||||||
Erik Lund | 1996 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Linus Christensson | 1995 | 39.44 | 1:16.30 | |||||||
Kristoffer Larsson | 1997 | 34.58 | 1:50.88 | |||||||
Andreas Johansson | 1995 | 28.44 | 2:19.32 | |||||||
4 | Asls Grabbar 1 | 0 | Alingsås SLS | 2:23.33 | ||||||
Philip Bergstedt | 1998 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Mikael Frost | 1993 | 35.71 | 1:13.83 | |||||||
Marcus Decoy | 1992 | 28.14 | 1:41.97 | |||||||
Axel Lindmark | 1999 | 41.36 | 2:23.33 | |||||||
5 | SK Götene Lag 1 P | 1991 | Simklubben Götene | 2:26.44 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 42.57 | 42.57 | |||||||
Jesper Björkman | 1997 | 37.56 | 1:20.13 | |||||||
Victor Engqvist | 1997 | 35.83 | 1:55.96 | |||||||
Nils Runersjö | 1995 | 30.48 | 2:26.44 | |||||||
Gren 3, 4X50m Medley Fl 13år o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS Lag 3 | 1998 | Skövde Simsällskap | 2:37.22 | ||||||
Isabelle Jern | 1998 | 43.88 | 43.88 | |||||||
Elise Wallén | 1998 | 40.44 | 1:24.32 | |||||||
Erica Staflund | 1999 | 39.78 | 2:04.10 | |||||||
Nikki Brockmar | 1999 | 33.12 | 2:37.22 | |||||||
2 | Åss Lag1 | 0 | Åsundens Simsällskap | 2:42.08 | ||||||
Fanny Johansson | 1999 | 38.88 | 38.88 | |||||||
Emma Hansson | 1998 | 44.75 | 1:23.63 | |||||||
Julia Larsson | 1998 | 39.55 | 2:03.18 | |||||||
Melinda Paasikivi | 1999 | 38.90 | 2:42.08 | |||||||
3 | Varabygdens Tjejer | 0 | Varabygdens Simsällskap | 2:48.04 | ||||||
Lovisa Fremäng | 1999 | 44.30 | 44.30 | |||||||
Emilia Bengtsson | 1999 | 44.20 | 1:28.50 | |||||||
Wilma Lindberg | 1999 | 40.85 | 2:09.35 | |||||||
Alice Hansen | 1999 | 38.69 | 2:48.04 | |||||||
4 | SK Götene Lag 1 F | 0 | Simklubben Götene | 2:49.58 | ||||||
Amela Dzafic | 2000 | 45.81 | 45.81 | |||||||
Vendela Borg | 1998 | 46.38 | 1:32.19 | |||||||
Matilda Larm | 1999 | 36.27 | 2:08.46 | |||||||
Elin Andersson | 1999 | 41.12 | 2:49.58 | |||||||
5 | Mariestad Dam C-E | 2000 | Mariestads Simsällskap | 3:12.78 | ||||||
Hanna Skorupka | 1999 | 46.35 | 46.35 | |||||||
Mollie Kovala | 2001 | 52.08 | 1:38.43 | |||||||
Ida Lövgren | 2001 | 45.13 | 2:23.56 | |||||||
Alice Nordkvist | 2000 | 49.22 | 3:12.78 | |||||||
6 | Alingsås SLS Tjejer 2 | 0 | Alingsås SLS | 3:15.04 | ||||||
Emma Hedlund | 2002 | 56.29 | 56.29 | |||||||
Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 48.35 | 1:44.64 | |||||||
Linnéa Söderman | 1998 | 42.35 | 2:26.99 | |||||||
Johanna Lundgren | 2001 | 48.05 | 3:15.04 | |||||||
7 | Skövde SS Lag 4 | 1998 | Skövde Simsällskap | 3:25.72 | ||||||
Emma Lundgren | 2000 | 49.97 | 49.97 | |||||||
Hanna Andersson | 2002 | 1:04.25 | 1:54.22 | |||||||
Tuva Rosebrink | 2001 | 45.91 | 2:40.13 | |||||||
Anna Lindberg | 2001 | 45.59 | 3:25.72 | |||||||
Gren 4, 4X50m Medley Po 13år o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mariestad Herr 1 | 0 | Mariestads Simsällskap | 2:43.20 | ||||||
Jakob Palmér | 2001 | 49.25 | 49.25 | |||||||
David Bolin | 1998 | 49.06 | 1:38.31 | |||||||
Albin Lövgren | 1999 | 32.23 | 2:10.54 | |||||||
Gustav Palmér | 1998 | 32.66 | 2:43.20 | |||||||
2 | Skövde SS Lag 5 | 1998 | Skövde Simsällskap | 2:54.37 | ||||||
Emil Jonsson | 1999 | 49.41 | 49.41 | |||||||
Mattias Karhi | 1999 | 48.82 | 1:38.23 | |||||||
Marcus Wallén | 1999 | 37.79 | 2:16.02 | |||||||
Linus Brockmar | 2001 | 38.35 | 2:54.37 | |||||||
3 | Asls Grabbar 2 | 0 | Alingsås SLS | 3:16.71 | ||||||
Vilgot Stenberg | 2001 | 51.22 | 51.22 | |||||||
Albin Edvardsson | 2000 | 51.82 | 1:43.04 | |||||||
David Wollersjö | 2000 | 46.62 | 2:29.66 | |||||||
Robin Bergstedt | 2000 | 47.05 | 3:16.71 | |||||||
Gren 5, 100m Frisim Fl 12år o ä, Finaler 12 - 13 år |
OBS! Gren 5, 7 och 9 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 32.73 | 1:07.90 | |||||
2 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 33.96 | 1:10.75 | |||||
3 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 34.21 | 1:11.75 | |||||
4 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 34.55 | 1:13.16 | |||||
5 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 36.19 | 1:14.13 | |||||
6 | Julia Larsson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 36.79 | 1:15.91 | |||||
7 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 35.32 | 1:16.76 | |||||
8 | Wilma Lindberg | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 36.29 | 1:16.88 | |||||
9 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 35.67 | 1:16.92 | |||||
10 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 37.49 | 1:16.93 | |||||
11 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 38.29 | 1:20.29 | |||||
12 | Linnéa Söderman | 1998 | Alingsås SLS | 39.88 | 1:21.95 | |||||
13 | Fanny Johansson | 1999 | Åsundens Simsällskap | 39.64 | 1:23.63 | |||||
14 | Erica Olofsson | 1998 | Billingens Simklubb | 39.09 | 1:25.46 | |||||
15 | Julia Gustavsson | 1998 | Billingens Simklubb | 41.51 | 1:26.21 | |||||
16 | Lovisa Fremäng | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 41.37 | 1:26.86 | |||||
17 | Amanda Wallgren | 1999 | Åsundens Simsällskap | 41.67 | 1:28.61 | |||||
18 | Hanna Skorupka | 1999 | Mariestads Simsällskap | 41.13 | 1:29.71 | |||||
19 | Alice Hansen | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 41.59 | 1:30.28 | |||||
20 | Melinda Paasikivi | 1999 | Åsundens Simsällskap | 43.86 | 1:30.60 | |||||
21 | Olivia Larsson | 1998 | Varabygdens Simsällskap | 44.24 | 1:32.12 | |||||
22 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 43.27 | 1:32.49 | |||||
23 | Julia Andersson Hult | 1998 | Simklubben Götene | 43.72 | 1:35.89 | |||||
24 | Amanda Kullander | 1999 | Skövde Simsällskap | 45.59 | 1:37.39 | |||||
25 | Vendela Borg | 1998 | Simklubben Götene | 46.40 | 1:39.44 | |||||
26 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 48.08 | 1:41.28 | |||||
27 | Julia Fridell | 1999 | Simklubben Götene | 49.66 | 1:47.75 | |||||
28 | Lovis Rislund | 1999 | Falköpings Simsällskap | 55.81 | 2:12.18 | |||||
Gren 5, 100m Frisim Fl 12år o ä, Finaler 14 - 15 år |
OBS! Gren 5, 7 och 9 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 30.28 | 1:03.15 | |||||
2 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 31.33 | 1:06.00 | |||||
3 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 32.47 | 1:07.31 | |||||
4 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 33.49 | 1:09.53 | |||||
5 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 33.14 | 1:09.64 | |||||
6 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 33.54 | 1:09.65 | |||||
7 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 33.24 | 1:09.80 | |||||
8 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 33.25 | 1:10.11 | |||||
9 | Moa Ericsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 38.03 | 1:20.90 | |||||
10 | Ellen Grönlund | 1997 | Billingens Simklubb | 40.22 | 1:25.01 | |||||
11 | Emelie Henningsson | 1997 | Töreboda Simförening | 40.56 | 1:26.48 | |||||
12 | Jessica Andersson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 43.11 | 1:31.06 | |||||
Gren 5, 100m Frisim Fl 12år o ä, Finaler 16 - 99 år |
OBS! Gren 5, 7 och 9 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 31.13 | 1:03.78 | |||||
2 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 30.83 | 1:04.84 | |||||
3 | Rebecca Segerstedt | 1994 | Mariestads Simsällskap | 31.39 | 1:06.34 | |||||
4 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 31.74 | 1:08.15 | |||||
5 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 33.94 | 1:11.38 | |||||
6 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 34.62 | 1:12.66 | |||||
7 | Elina Grape | 1995 | Skövde Simsällskap | 35.53 | 1:13.19 | |||||
8 | Linnea Pålsson | 1995 | Skövde Simsällskap | 39.29 | 1:23.45 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Po 12år o ä, Finaler 12 - 13 år |
OBS! Gren 6, 8 och 10 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 32.59 | 1:06.33 | |||||
2 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 32.09 | 1:08.41 | |||||
3 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 34.32 | 1:11.87 | |||||
4 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 34.70 | 1:13.31 | |||||
5 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 35.20 | 1:13.48 | |||||
6 | Hampus Christensson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 39.06 | 1:20.95 | |||||
7 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 40.20 | 1:20.96 | |||||
8 | Mattias Karhi | 1999 | Skövde Simsällskap | 38.54 | 1:21.44 | |||||
9 | Carl Lund | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 43.33 | 1:28.61 | |||||
10 | Axel Lindmark | 1999 | Alingsås SLS | 44.54 | 1:37.38 | |||||
11 | Jesper Lövgren | 1999 | Simklubben Götene | 47.68 | 1:40.71 | |||||
12 | Ludvig Sohlberg | 1999 | Simklubben Götene | 50.44 | 1:46.73 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Po 12år o ä, Finaler 14 - 15 år |
OBS! Gren 6, 8 och 10 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Andersson | 1996 | Skövde Simsällskap | 31.40 | 1:05.89 | |||||
2 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 32.51 | 1:07.44 | |||||
2 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 32.68 | 1:07.44 | |||||
4 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 32.96 | 1:08.17 | |||||
5 | Jesper Björkman | 1997 | Simklubben Götene | 31.81 | 1:08.84 | |||||
6 | Erik Lund | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 33.66 | 1:10.72 | |||||
7 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 35.32 | 1:14.27 | |||||
8 | Eddie German | 1997 | Mariestads Simsällskap | 36.40 | 1:15.07 | |||||
9 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 35.94 | 1:16.53 | |||||
10 | Emil Fremäng | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 36.71 | 1:17.45 | |||||
11 | Mattias Johansson | 1997 | Billingens Simklubb | 37.99 | 1:20.15 | |||||
12 | Theo Erixon | 1997 | Billingens Simklubb | 41.06 | 1:22.36 | |||||
13 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 38.29 | 1:22.85 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Po 12år o ä, Finaler 16 - 99 år |
OBS! Gren 6, 8 och 10 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Kjellqvist | 1991 | Skövde Simsällskap | 27.97 | 57.32 | |||||
2 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 28.21 | 58.31 | |||||
3 | Mikael Frost | 1993 | Alingsås SLS | 28.07 | 59.48 | |||||
4 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 28.44 | 59.90 | |||||
5 | Johan Björefeldt | 1994 | Falköpings Simsällskap | 29.28 | 1:00.96 | |||||
6 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 28.99 | 1:01.33 | |||||
7 | Gustav Ingemansson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 30.54 | 1:03.36 | |||||
8 | Andreas Johansson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 30.17 | 1:03.90 | |||||
9 | Nils Runersjö | 1995 | Simklubben Götene | 33.23 | 1:09.07 | |||||
10 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 33.59 | 1:10.30 | |||||
11 | Felix Öhlin | 1995 | Falköpings Simsällskap | 34.80 | 1:11.19 | |||||
12 | Linus Christensson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 35.37 | 1:11.42 | |||||
13 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 33.54 | 1:15.02 | |||||
Gren 11, 50m Frisim Fl 10-11år, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 33.73 | ||||||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 38.42 | ||||||
3 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 39.48 | ||||||
4 | Amela Dzafic | 2000 | Simklubben Götene | 39.65 | ||||||
5 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 39.66 | ||||||
6 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 40.50 | ||||||
7 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.92 | ||||||
8 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 41.15 | ||||||
9 | Vera Fransson Emanuelsson | 2001 | Billingens Simklubb | 41.44 | ||||||
10 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.53 | ||||||
11 | Cornelia Graje | 2000 | Simklubben Götene | 43.46 | ||||||
12 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 44.02 | ||||||
13 | Emma Elsius | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.35 | ||||||
14 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.75 | ||||||
15 | Alma Ericsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.02 | ||||||
16 | Moa Henriksson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.66 | ||||||
17 | Emilia Berglund | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 46.69 | ||||||
18 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 47.08 | ||||||
19 | Anna Lindberg | 2001 | Skövde Simsällskap | 47.28 | ||||||
20 | Mollie Kovala | 2001 | Mariestads Simsällskap | 47.55 | ||||||
21 | Ellen Premmert | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.23 | ||||||
22 | Johanna Selborn | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.73 | ||||||
23 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 49.14 | ||||||
24 | Johanna Lundgren | 2001 | Alingsås SLS | 49.15 | ||||||
25 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 49.21 | ||||||
26 | Jenni Rosenberg | 2000 | Alingsås SLS | 49.36 | ||||||
27 | Linnea Brunberg | 2000 | Skara Simsällskap | 49.47 | ||||||
28 | Nora Axelsson | 2000 | Falköpings Simsällskap | 50.27 | ||||||
29 | Ebba Ohlsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 52.07 | ||||||
30 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.12 | ||||||
31 | Kajsa Svensson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 52.58 | ||||||
32 | Elin Grahn | 2001 | Skara Simsällskap | 52.70 | ||||||
33 | Victoria Lindström | 2000 | Skara Simsällskap | 52.80 | ||||||
34 | Klara Andersson | 2001 | Simklubben Götene | 53.07 | ||||||
35 | Jasemin Cervin | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 54.59 | ||||||
36 | Emma Ström | 2001 | Skövde Simsällskap | 58.93 | ||||||
37 | Ida Lund | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 59.97 | ||||||
38 | Anna Forssgren | 2001 | Billingens Simklubb | 1:00.16 | ||||||
39 | Tilda Dovrén | 2001 | Billingens Simklubb | 1:03.73 | ||||||
40 | Angelica Blomgren | 2001 | Billingens Simklubb | 1:19.16 | ||||||
41 | Hanna Björkman | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:21.05 | ||||||
Gren 12, 50m Frisim Po 10-11år, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 36.46 | ||||||
2 | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 37.68 | ||||||
3 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 38.56 | ||||||
4 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.24 | ||||||
5 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 42.19 | ||||||
6 | Felix Fredin | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.20 | ||||||
7 | Simon Gustafsson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 43.28 | ||||||
8 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 44.96 | ||||||
9 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 45.17 | ||||||
10 | Linus Nilssen | 2000 | Skövde Simsällskap | 45.59 | ||||||
11 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.75 | ||||||
12 | Emil Tiger | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.12 | ||||||
13 | Markus Svensson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 47.77 | ||||||
14 | Adam Lugn | 2001 | Skara Simsällskap | 47.86 | ||||||
15 | Robin Bergstedt | 2000 | Alingsås SLS | 48.57 | ||||||
16 | Pelle Andersson | 2000 | Skara Simsällskap | 49.91 | ||||||
17 | Ludvig Thorsell | 2001 | Skövde Simsällskap | 50.03 | ||||||
18 | Joel Linnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 51.97 | ||||||
19 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 52.58 | ||||||
20 | Erik Jernberg | 2000 | Skövde Simsällskap | 53.46 | ||||||
21 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 54.10 | ||||||
22 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 54.51 | ||||||
23 | Viktor Svensson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 1:31.39 | ||||||
- | Alexander Vandija | 2000 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
- | Felix Schiöler | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oskar Sandgren | 2001 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 25m Frisim Fl 9år o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elina Lindqvist | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 19.65 | ||||||
2 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 21.39 | ||||||
3 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 22.15 | ||||||
4 | Elsa Odd | 2002 | Åsundens Simsällskap | 22.85 | ||||||
5 | Willma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 23.22 | ||||||
6 | Emma Hedlund | 2002 | Alingsås SLS | 23.27 | ||||||
7 | Mikaela Andrén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.85 | ||||||
8 | Hanna Rohrmüller | 2002 | Alingsås SLS | 25.01 | ||||||
9 | Isabelle Singstrand | 2002 | Åsundens Simsällskap | 25.06 | ||||||
10 | Ebba Winlöf | 2003 | Falköpings Simsällskap | 25.92 | ||||||
11 | Astrid Lilja | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 26.58 | ||||||
12 | Tea Gustavsson | 2002 | Billingens Simklubb | 26.76 | ||||||
13 | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 26.96 | ||||||
14 | Hanna Andersson | 2002 | Skövde Simsällskap | 27.43 | ||||||
15 | Trine Forss | 2003 | Billingens Simklubb | 28.34 | ||||||
16 | Tindra Rosebrink | 2003 | Skövde Simsällskap | 28.38 | ||||||
17 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 28.65 | ||||||
18 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 30.22 | ||||||
19 | Alexandra Torin | 2002 | Skövde Simsällskap | 30.92 | ||||||
20 | Isabelle Ericsson | 2003 | Billingens Simklubb | 31.64 | ||||||
21 | Jennie Forss | 2002 | Billingens Simklubb | 31.84 | ||||||
22 | Jenny Kämpe | 2002 | Falköpings Simsällskap | 34.56 | ||||||
23 | Stina Engman | 2003 | Billingens Simklubb | 36.60 | ||||||
24 | Hilda Spångberg | 2003 | Billingens Simklubb | 38.04 | ||||||
25 | Klara Forssgren | 2003 | Billingens Simklubb | 39.61 | ||||||
26 | Olivia Sandgren | 2003 | Falköpings Simsällskap | 41.71 | ||||||
27 | Lovis Hagström | 2004 | Billingens Simklubb | 43.62 | ||||||
28 | Clara Thempo | 2003 | Billingens Simklubb | 47.83 | ||||||
29 | Emilia Blomgren | 2004 | Billingens Simklubb | 48.06 | ||||||
30 | Elsa Gustavsson | 2005 | Billingens Simklubb | 51.29 | ||||||
- | Sara Hägglund | 2002 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Gren 14, 25m Frisim Po 9år o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Hansen | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 18.41 | ||||||
2 | Karl-Johan Klarén | 2002 | Skara Simsällskap | 21.49 | ||||||
3 | Markus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 23.94 | ||||||
4 | Oskar Gertsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 26.91 | ||||||
5 | Viktor Torin | 2003 | Skövde Simsällskap | 27.44 | ||||||
6 | Oliver Johansson | 2002 | Alingsås SLS | 28.25 | ||||||
7 | Viktor Gereonsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.32 | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Fl 14år o ä, Finaler 14 - 15 år |
OBS! Gren 15 och 17 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 36.84 | 1:18.51 | |||||
2 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 39.50 | 1:24.63 | |||||
3 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 40.67 | 1:26.56 | |||||
4 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 44.06 | 1:31.92 | |||||
5 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 44.31 | 1:33.83 | |||||
6 | Emelie Henningsson | 1997 | Töreboda Simförening | 44.34 | 1:36.16 | |||||
7 | Moa Ericsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 46.47 | 1:36.87 | |||||
8 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 46.30 | 1:39.11 | |||||
9 | Ellen Grönlund | 1997 | Billingens Simklubb | 50.38 | 1:46.79 | |||||
10 | Jessica Andersson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 1:01.73 | 2:11.57 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Fl 14år o ä, Finaler 16 - 99 år |
OBS! Gren 15 och 17 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 39.55 | 1:24.58 | |||||
2 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 40.36 | 1:25.31 | |||||
3 | Elina Grape | 1995 | Skövde Simsällskap | 42.80 | 1:28.84 | |||||
4 | Rebecca Segerstedt | 1994 | Mariestads Simsällskap | 41.77 | 1:29.20 | |||||
5 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 43.78 | 1:30.93 | |||||
6 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 43.55 | 1:31.45 | |||||
7 | Linnea Pålsson | 1995 | Skövde Simsällskap | 47.39 | 1:39.71 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Po 14år o ä, Finaler 14 - 15 år |
OBS! Gren 16 och 18 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Björkman | 1997 | Simklubben Götene | 37.82 | 1:21.88 | |||||
2 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 38.34 | 1:23.15 | |||||
3 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 44.62 | 1:34.64 | |||||
4 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 43.89 | 1:34.76 | |||||
5 | Eddie German | 1997 | Mariestads Simsällskap | 46.47 | 1:36.24 | |||||
6 | Erik Lund | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 45.02 | 1:36.26 | |||||
7 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 44.10 | 1:36.29 | |||||
8 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 47.92 | 1:41.29 | |||||
9 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 46.89 | 1:41.79 | |||||
10 | Theo Erixon | 1997 | Billingens Simklubb | 51.88 | 1:48.05 | |||||
11 | Emil Fremäng | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 53.93 | 1:53.66 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Po 14år o ä, Finaler 16 - 99 år |
OBS! Gren 16 och 18 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 31.23 | 1:07.11 | |||||
2 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 33.44 | 1:13.84 | |||||
3 | Anton Kjellqvist | 1991 | Skövde Simsällskap | 34.57 | 1:14.60 | |||||
4 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 36.36 | 1:17.43 | |||||
5 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 36.35 | 1:18.74 | |||||
6 | Mikael Frost | 1993 | Alingsås SLS | 37.80 | 1:22.02 | |||||
7 | Johan Björefeldt | 1994 | Falköpings Simsällskap | 39.71 | 1:24.84 | |||||
8 | Gustav Ingemansson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 39.58 | 1:25.26 | |||||
9 | Andreas Johansson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 39.77 | 1:25.89 | |||||
10 | Linus Christensson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 41.80 | 1:28.37 | |||||
11 | Felix Öhlin | 1995 | Falköpings Simsällskap | 43.45 | 1:30.27 | |||||
12 | Nils Runersjö | 1995 | Simklubben Götene | 43.81 | 1:31.97 | |||||
13 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 45.62 | 1:37.98 | |||||
Gren 19, 50m Bröstsim Fl 10-13år, Finaler 10 - 11 år |
OBS! Gren 19 och 21 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.64 | ||||||
2 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 47.05 | ||||||
3 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 51.14 | ||||||
4 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 51.81 | ||||||
4 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.81 | ||||||
6 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 51.89 | ||||||
7 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.11 | ||||||
8 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 52.67 | ||||||
9 | Cornelia Graje | 2000 | Simklubben Götene | 53.68 | ||||||
10 | Amela Dzafic | 2000 | Simklubben Götene | 53.72 | ||||||
11 | Mollie Kovala | 2001 | Mariestads Simsällskap | 53.94 | ||||||
12 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 54.20 | ||||||
13 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 56.55 | ||||||
14 | Vera Fransson Emanuelsson | 2001 | Billingens Simklubb | 57.19 | ||||||
15 | Johanna Selborn | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.78 | ||||||
16 | Anna Lindberg | 2001 | Skövde Simsällskap | 57.85 | ||||||
17 | Johanna Lundgren | 2001 | Alingsås SLS | 58.94 | ||||||
18 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.37 | ||||||
19 | Linnea Brunberg | 2000 | Skara Simsällskap | 59.69 | ||||||
20 | Kajsa Svensson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 59.70 | ||||||
21 | Moa Henriksson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.13 | ||||||
22 | Jenni Rosenberg | 2000 | Alingsås SLS | 1:00.48 | ||||||
23 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 1:01.29 | ||||||
24 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:02.08 | ||||||
25 | Jasemin Cervin | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:02.94 | ||||||
26 | Victoria Lindström | 2000 | Skara Simsällskap | 1:03.38 | ||||||
27 | Klara Andersson | 2001 | Simklubben Götene | 1:04.18 | ||||||
28 | Emma Ström | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:06.07 | ||||||
29 | Anna Forssgren | 2001 | Billingens Simklubb | 1:08.04 | ||||||
30 | Tilda Dovrén | 2001 | Billingens Simklubb | 1:09.56 | ||||||
31 | Elin Grahn | 2001 | Skara Simsällskap | 1:10.78 | ||||||
- | Ebba Ohlsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Björkman | 2001 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Fl 10-13år, Finaler 12 - 13 år |
OBS! Gren 19 och 21 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 41.42 | ||||||
2 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 42.81 | ||||||
3 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 43.28 | ||||||
4 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 43.56 | ||||||
5 | Fanny Johansson | 1999 | Åsundens Simsällskap | 45.22 | ||||||
6 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 45.31 | ||||||
7 | Wilma Lindberg | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 46.40 | ||||||
8 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 46.84 | ||||||
9 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 47.10 | ||||||
10 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 47.34 | ||||||
11 | Melinda Paasikivi | 1999 | Åsundens Simsällskap | 47.36 | ||||||
12 | Erica Olofsson | 1998 | Billingens Simklubb | 47.63 | ||||||
13 | Vendela Borg | 1998 | Simklubben Götene | 48.46 | ||||||
14 | Amanda Kullander | 1999 | Skövde Simsällskap | 49.74 | ||||||
15 | Linnéa Söderman | 1998 | Alingsås SLS | 49.87 | ||||||
16 | Malin Friberg | 1998 | Simklubben Götene | 50.07 | ||||||
17 | Hanna Skorupka | 1999 | Mariestads Simsällskap | 50.11 | ||||||
18 | Lovisa Fremäng | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 51.59 | ||||||
19 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 51.62 | ||||||
20 | Alice Hansen | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 53.24 | ||||||
21 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 54.11 | ||||||
22 | Olivia Larsson | 1998 | Varabygdens Simsällskap | 55.40 | ||||||
23 | Julia Fridell | 1999 | Simklubben Götene | 55.73 | ||||||
24 | Nellie Ivarsson | 1998 | Billingens Simklubb | 56.09 | ||||||
25 | Julia Andersson Hult | 1998 | Simklubben Götene | 56.30 | ||||||
26 | Julia Gustavsson | 1998 | Billingens Simklubb | 56.42 | ||||||
27 | Hanna Gertsson | 1999 | Skövde Simsällskap | 57.00 | ||||||
28 | Emma Tegstam | 1998 | Alingsås SLS | 57.45 | ||||||
29 | Amanda Wallgren | 1999 | Åsundens Simsällskap | 1:02.64 | ||||||
30 | Lovis Rislund | 1999 | Falköpings Simsällskap | 1:06.92 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Po 10-13år, Finaler 10 - 11 år |
OBS! Gren 20 och 22 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 50.74 | ||||||
2 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.86 | ||||||
3 | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 51.91 | ||||||
4 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 54.48 | ||||||
5 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 55.03 | ||||||
6 | Emil Tiger | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.30 | ||||||
7 | Simon Gustafsson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 56.21 | ||||||
8 | Adam Lugn | 2001 | Skara Simsällskap | 56.86 | ||||||
9 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.13 | ||||||
10 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 59.12 | ||||||
11 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 59.24 | ||||||
12 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 59.32 | ||||||
13 | Linus Nilssen | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:00.76 | ||||||
14 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:00.81 | ||||||
15 | Felix Fredin | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.32 | ||||||
16 | Joel Linnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:09.07 | ||||||
17 | Oskar Sandgren | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:11.00 | ||||||
18 | Robin Bergstedt | 2000 | Alingsås SLS | 1:25.23 | ||||||
- | Alexander Vandija | 2000 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
- | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludvig Thorsell | 2001 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Markus Svensson | 2001 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Pelle Andersson | 2000 | Skara Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Po 10-13år, Finaler 12 - 13 år |
OBS! Gren 20 och 22 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 41.14 | ||||||
2 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 43.72 | ||||||
3 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 45.32 | ||||||
4 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 46.06 | ||||||
5 | Hampus Christensson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 47.55 | ||||||
6 | David Bolin | 1998 | Mariestads Simsällskap | 48.83 | ||||||
7 | Mattias Karhi | 1999 | Skövde Simsällskap | 48.96 | ||||||
8 | Adam Jonsson | 1999 | Skövde Simsällskap | 51.02 | ||||||
9 | Carl Lund | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 51.71 | ||||||
10 | Max Jernström | 1999 | Skövde Simsällskap | 54.70 | ||||||
11 | Emil Jonsson | 1999 | Skövde Simsällskap | 55.06 | ||||||
12 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 56.28 | ||||||
13 | Jesper Lövgren | 1999 | Simklubben Götene | 56.90 | ||||||
14 | Ludvig Sohlberg | 1999 | Simklubben Götene | 58.59 | ||||||
15 | Nils Bergström | 1999 | Falköpings Simsällskap | 1:04.21 | ||||||
- | Axel Lindmark | 1999 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 25m Bröstsim Fl 9år o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Kramer | 2002 | Mariestads Simsällskap | 27.69 | ||||||
2 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.11 | ||||||
3 | Elina Lindqvist | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.90 | ||||||
4 | Hanna Andersson | 2002 | Skövde Simsällskap | 28.97 | ||||||
5 | Willma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 29.04 | ||||||
6 | Emma Hedlund | 2002 | Alingsås SLS | 29.59 | ||||||
7 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.25 | ||||||
8 | Elsa Odd | 2002 | Åsundens Simsällskap | 30.98 | ||||||
9 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 31.48 | ||||||
10 | Astrid Lilja | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 31.67 | ||||||
11 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 31.88 | ||||||
12 | Mikaela Andrén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.94 | ||||||
13 | Ebba Winlöf | 2003 | Falköpings Simsällskap | 31.97 | ||||||
14 | Alexandra Torin | 2002 | Skövde Simsällskap | 32.02 | ||||||
15 | Tindra Rosebrink | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.10 | ||||||
16 | Matilda Karlström | 2002 | Falköpings Simsällskap | 46.64 | ||||||
17 | Olivia Sandgren | 2003 | Falköpings Simsällskap | 48.83 | ||||||
- | Sara Hägglund | 2002 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
- | Hanna Rohrmüller | 2002 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Isabelle Singstrand | 2002 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 25m Bröstsim Po 9år o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Hansen | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 27.82 | ||||||
2 | Markus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 28.72 | ||||||
3 | Carl-Johan Klaren | 2002 | Skara Simsällskap | 29.70 | ||||||
4 | Oliver Johansson | 2002 | Alingsås SLS | 33.62 | ||||||
- | Oskar Gertsson | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Gereonsson | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 4X50m Frisim Fl 14år o ä, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS | 1995 | Skövde Simsällskap | 1:58.90 | ||||||
Louise Hjalmarsson | 1997 | 28.30 | 28.30 | |||||||
Lisen Andersson | 1994 | 29.36 | 57.66 | |||||||
Lovisa Jern | 1995 | 32.13 | 1:29.79 | |||||||
Andrea Pavlic | 1995 | 29.11 | 1:58.90 | |||||||
2 | Alingsås SLS Tjejer 1 | 0 | Alingsås SLS | 2:07.83 | ||||||
Sandra Wivestrand | 1998 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Emma Johansson | 1995 | 32.90 | 1:05.49 | |||||||
Therese Wibrink | 1998 | 30.47 | 1:35.96 | |||||||
Hanna Rydén | 1996 | 31.87 | 2:07.83 | |||||||
3 | Skövde SS Lag 1 | 1995 | Skövde Simsällskap | 2:26.26 | ||||||
Elina Grape | 1995 | 32.97 | 32.97 | |||||||
Linnea Pålsson | 1995 | 37.30 | 1:10.27 | |||||||
Emma Lundgren | 2000 | 40.40 | 1:50.67 | |||||||
Moa Ericsson | 1997 | 35.59 | 2:26.26 | |||||||
4 | Billingens Simklubb | 1993 | Billingens Simklubb | 2:35.60 | ||||||
Nellie Ivarsson | 1998 | 42.74 | 42.74 | |||||||
Ellen Grönlund | 1997 | 37.85 | 1:20.59 | |||||||
Julia Gustavsson | 1998 | 38.73 | 1:59.32 | |||||||
Erica Olofsson | 1998 | 36.28 | 2:35.60 | |||||||
Gren 26, 4X50m Frisim Po 14år o ä, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS Lag 6 | 0 | Skövde Simsällskap | 1:50.93 | ||||||
Anton Andersson | 1996 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Johan Staflund | 1997 | 29.52 | 58.32 | |||||||
Marco Ramos | 1993 | 27.34 | 1:25.66 | |||||||
Anton Kjellqvist | 1991 | 25.27 | 1:50.93 | |||||||
2 | Fss Killar | 0 | Falköpings Simsällskap | 1:51.39 | ||||||
Gustav Ingemansson | 1995 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Andreas Elofsson | 1995 | 26.87 | 56.04 | |||||||
Jonathan Elofsson | 1993 | 28.21 | 1:24.25 | |||||||
Johan Björefeldt | 1994 | 27.14 | 1:51.39 | |||||||
3 | Varabygdens Killar | 0 | Varabygdens Simsällskap | 2:06.96 | ||||||
Andreas Johansson | 1995 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Emil Fremäng | 1996 | 33.88 | 1:03.05 | |||||||
Linus Christensson | 1995 | 32.02 | 1:35.07 | |||||||
Erik Lund | 1996 | 31.89 | 2:06.96 | |||||||
4 | SK Götene Lag 1 P | 1991 | Simklubben Götene | 2:07.62 | ||||||
Victor Engqvist | 1997 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Anton Andersson | 1997 | 35.16 | 1:06.99 | |||||||
Jesper Björkman | 1997 | 30.35 | 1:37.34 | |||||||
Nils Runersjö | 1995 | 30.28 | 2:07.62 | |||||||
Gren 27, 4X50m Frisim Fl 13år o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS Lag 3 | 1998 | Skövde Simsällskap | 2:20.48 | ||||||
Elise Wallén | 1998 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Isabelle Jern | 1998 | 36.41 | 1:09.53 | |||||||
Erica Staflund | 1999 | 37.11 | 1:46.64 | |||||||
Nikki Brockmar | 1999 | 33.84 | 2:20.48 | |||||||
2 | Åss Lag2 | 0 | Åsundens Simsällskap | 2:25.39 | ||||||
Emma Hansson | 1998 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Melinda Paasikivi | 1999 | 40.72 | 1:14.67 | |||||||
Julia Larsson | 1998 | 35.54 | 1:50.21 | |||||||
Fanny Johansson | 1999 | 35.18 | 2:25.39 | |||||||
3 | Varabygdens Tjejer | 0 | Varabygdens Simsällskap | 2:31.01 | ||||||
Wilma Lindberg | 1999 | 35.42 | 35.42 | |||||||
Lovisa Fremäng | 1999 | 39.02 | 1:14.44 | |||||||
Alice Hansen | 1999 | 42.11 | 1:56.55 | |||||||
Emilia Bengtsson | 1999 | 34.46 | 2:31.01 | |||||||
4 | SK Götene Lag 1 F | 0 | Simklubben Götene | 2:39.20 | ||||||
Matilda Larm | 1999 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Julia Andersson Hult | 1998 | 41.32 | 1:13.51 | |||||||
Amela Dzafic | 2000 | 44.22 | 1:57.73 | |||||||
Elin Andersson | 1999 | 41.47 | 2:39.20 | |||||||
5 | Alingsås SLS Tjejer 2 | 0 | Alingsås SLS | 2:52.18 | ||||||
Linnéa Söderman | 1998 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Johanna Lundgren | 2001 | 47.14 | 1:25.47 | |||||||
Emma Tegstam | 1998 | 51.17 | 2:16.64 | |||||||
Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 35.54 | 2:52.18 | |||||||
6 | Skövde SS Lag 4 | 1998 | Skövde Simsällskap | 2:55.40 | ||||||
Amanda Kullander | 1999 | 42.47 | 42.47 | |||||||
Hanna Gertsson | 1999 | 44.82 | 1:27.29 | |||||||
Anna Lindberg | 2001 | 47.43 | 2:14.72 | |||||||
Tuva Rosebrink | 2001 | 40.68 | 2:55.40 | |||||||
7 | SK Götene Lag 2 F | 0 | Simklubben Götene | 3:01.57 | ||||||
Malin Friberg | 1998 | 46.09 | 46.09 | |||||||
Vendela Borg | 1998 | 41.10 | 1:27.19 | |||||||
Julia Fridell | 1999 | 50.82 | 2:18.01 | |||||||
Cornelia Graje | 2000 | 43.56 | 3:01.57 | |||||||
8 | Mariestad Dam C-E | 2000 | Mariestads Simsällskap | 3:11.53 | ||||||
Hanna Skorupka | 1999 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Willma Zanderau | 2003 | 58.42 | 1:37.38 | |||||||
Ebba Ohlsson | 2001 | 54.25 | 2:31.63 | |||||||
Ida Lövgren | 2001 | 39.90 | 3:11.53 | |||||||
9 | Fss-Flickor 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 3:30.51 | ||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | 49.46 | 49.46 | |||||||
Nora Axelsson | 2000 | 56.44 | 1:45.90 | |||||||
Kajsa Svensson | 2001 | 57.50 | 2:43.40 | |||||||
Alma Winberg | 2001 | 47.11 | 3:30.51 | |||||||
Gren 28, 4X50m Frisim Po 13år o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS Lag 5 | 1998 | Skövde Simsällskap | 2:32.52 | ||||||
Marcus Wallén | 1999 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Adam Jonsson | 1999 | 39.92 | 1:13.48 | |||||||
Linus Brockmar | 2001 | 42.69 | 1:56.17 | |||||||
Mattias Karhi | 1999 | 36.35 | 2:32.52 | |||||||
2 | Mariestad Herr 1 | 0 | Mariestads Simsällskap | 2:48.45 | ||||||
Gustav Palmér | 1998 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Markus Leijon | 2002 | 59.34 | 1:33.76 | |||||||
Jakob Palmér | 2001 | 43.45 | 2:17.21 | |||||||
Albin Lövgren | 1999 | 31.24 | 2:48.45 | |||||||
3 | Asls Grabbar 2 | 0 | Alingsås SLS | 3:16.89 | ||||||
Vilgot Stenberg | 2001 | 46.58 | 46.58 | |||||||
Robin Bergstedt | 2000 | 48.37 | 1:34.95 | |||||||
Oliver Johansson | 2002 | 1:03.22 | 2:38.17 | |||||||
David Wollersjö | 2000 | 38.72 | 3:16.89 | |||||||
Gren 29, 100m Ryggsim Fl 14år o ä, Finaler 14 - 15 år |
OBS! Gren 29 och 31 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 35.31 | 1:11.86 | |||||
2 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 38.00 | 1:17.93 | |||||
3 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 37.90 | 1:18.26 | |||||
4 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 38.69 | 1:18.79 | |||||
5 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 40.66 | 1:23.66 | |||||
6 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 41.24 | 1:25.01 | |||||
7 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 41.73 | 1:25.49 | |||||
8 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 44.19 | 1:27.90 | |||||
9 | Moa Ericsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 45.11 | 1:31.83 | |||||
10 | Ellen Grönlund | 1997 | Billingens Simklubb | 48.62 | 1:42.10 | |||||
11 | Jessica Andersson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 50.90 | 1:44.66 | |||||
Gren 29, 100m Ryggsim Fl 14år o ä, Finaler 16 - 99 år |
OBS! Gren 29 och 31 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 36.28 | 1:12.93 | |||||
2 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 37.22 | 1:16.77 | |||||
3 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 37.99 | 1:17.93 | |||||
4 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 38.87 | 1:18.58 | |||||
5 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 41.12 | 1:25.28 | |||||
6 | Elina Grape | 1995 | Skövde Simsällskap | 42.51 | 1:25.43 | |||||
Gren 30, 100m Ryggsim Po 14år o ä, Finaler 14 - 15 år |
OBS! Gren 30 och 32 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 37.17 | 1:17.37 | |||||
2 | Erik Lund | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 39.37 | 1:20.46 | |||||
3 | Jesper Björkman | 1997 | Simklubben Götene | 38.79 | 1:21.83 | |||||
4 | Anton Andersson | 1996 | Skövde Simsällskap | 39.12 | 1:21.92 | |||||
5 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 43.27 | 1:28.31 | |||||
6 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 43.38 | 1:28.40 | |||||
7 | Theo Erixon | 1997 | Billingens Simklubb | 43.57 | 1:29.80 | |||||
8 | Mattias Johansson | 1997 | Billingens Simklubb | 44.54 | 1:30.97 | |||||
9 | Eddie German | 1997 | Mariestads Simsällskap | 45.11 | 1:32.10 | |||||
10 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 44.53 | 1:33.99 | |||||
11 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 46.59 | 1:36.82 | |||||
Gren 30, 100m Ryggsim Po 14år o ä, Finaler 16 - 99 år |
OBS! Gren 30 och 32 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Kjellqvist | 1991 | Skövde Simsällskap | 33.51 | 1:08.37 | |||||
2 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 33.38 | 1:10.27 | |||||
3 | Gustav Ingemansson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 36.58 | 1:13.75 | |||||
4 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 38.51 | 1:14.15 | |||||
5 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 36.14 | 1:14.29 | |||||
6 | Johan Björefeldt | 1994 | Falköpings Simsällskap | 37.36 | 1:16.02 | |||||
7 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 36.53 | 1:16.44 | |||||
8 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 41.58 | 1:25.97 | |||||
9 | Nils Runersjö | 1995 | Simklubben Götene | 43.42 | 1:29.16 | |||||
10 | Felix Öhlin | 1995 | Falköpings Simsällskap | 46.27 | 1:33.91 | |||||
Gren 33, 50m Ryggsim Fl 10-13år, Finaler 10 - 11 år |
OBS! Gren 33 och 35 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 41.23 | ||||||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 45.81 | ||||||
3 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 47.40 | ||||||
4 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.24 | ||||||
4 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 48.24 | ||||||
6 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 48.26 | ||||||
7 | Amela Dzafic | 2000 | Simklubben Götene | 50.48 | ||||||
8 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 50.77 | ||||||
9 | Vera Fransson Emanuelsson | 2001 | Billingens Simklubb | 51.11 | ||||||
10 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 51.40 | ||||||
11 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 52.41 | ||||||
12 | Alma Ericsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.80 | ||||||
13 | Mollie Kovala | 2001 | Mariestads Simsällskap | 53.63 | ||||||
14 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.14 | ||||||
15 | Nora Axelsson | 2000 | Falköpings Simsällskap | 54.18 | ||||||
16 | Emma Elsius | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.42 | ||||||
17 | Ellen Premmert | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.64 | ||||||
18 | Anna Lindberg | 2001 | Skövde Simsällskap | 54.73 | ||||||
19 | Cornelia Graje | 2000 | Simklubben Götene | 54.84 | ||||||
20 | Emilia Berglund | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 56.40 | ||||||
21 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 56.64 | ||||||
22 | Linnea Brunberg | 2000 | Skara Simsällskap | 57.21 | ||||||
23 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.41 | ||||||
24 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.46 | ||||||
25 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 59.50 | ||||||
26 | Jenni Rosenberg | 2000 | Alingsås SLS | 59.68 | ||||||
27 | Elin Grahn | 2001 | Skara Simsällskap | 59.81 | ||||||
28 | Klara Andersson | 2001 | Simklubben Götene | 1:02.83 | ||||||
29 | Tilda Dovrén | 2001 | Billingens Simklubb | 1:05.65 | ||||||
30 | Anna Forssgren | 2001 | Billingens Simklubb | 1:07.32 | ||||||
31 | Ebba Ohlsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:07.33 | ||||||
32 | Kajsa Svensson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:07.91 | ||||||
33 | Ida Lund | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 1:16.97 | ||||||
34 | Angelica Blomgren | 2001 | Billingens Simklubb | 1:17.27 | ||||||
35 | Jasemin Cervin | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:22.81 | ||||||
- | Hanna Björkman | 2001 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Selborn | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Henriksson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victoria Lindström | 2000 | Skara Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Ryggsim Fl 10-13år, Finaler 12 - 13 år |
OBS! Gren 33 och 35 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 35.96 | ||||||
2 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 37.88 | ||||||
3 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 38.33 | ||||||
4 | Fanny Johansson | 1999 | Åsundens Simsällskap | 39.93 | ||||||
5 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 40.30 | ||||||
6 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 41.05 | ||||||
7 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 41.37 | ||||||
8 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 42.22 | ||||||
9 | Julia Gustavsson | 1998 | Billingens Simklubb | 43.05 | ||||||
10 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 43.20 | ||||||
11 | Julia Larsson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 43.62 | ||||||
12 | Erica Olofsson | 1998 | Billingens Simklubb | 43.72 | ||||||
13 | Wilma Lindberg | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 43.84 | ||||||
14 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 44.21 | ||||||
15 | Linnéa Söderman | 1998 | Alingsås SLS | 45.22 | ||||||
16 | Melinda Paasikivi | 1999 | Åsundens Simsällskap | 47.60 | ||||||
17 | Alice Hansen | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 49.78 | ||||||
18 | Julia Andersson Hult | 1998 | Simklubben Götene | 49.87 | ||||||
19 | Hanna Gertsson | 1999 | Skövde Simsällskap | 50.70 | ||||||
20 | Amanda Kullander | 1999 | Skövde Simsällskap | 51.08 | ||||||
21 | Vendela Borg | 1998 | Simklubben Götene | 51.70 | ||||||
22 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 53.10 | ||||||
23 | Amanda Wallgren | 1999 | Åsundens Simsällskap | 53.26 | ||||||
24 | Olivia Larsson | 1998 | Varabygdens Simsällskap | 54.45 | ||||||
25 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 54.57 | ||||||
26 | Emma Tegstam | 1998 | Alingsås SLS | 57.69 | ||||||
27 | Malin Friberg | 1998 | Simklubben Götene | 58.22 | ||||||
28 | Lovis Rislund | 1999 | Falköpings Simsällskap | 1:06.55 | ||||||
- | Nellie Ivarsson | 1998 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 34, 50m Ryggsim Po 10-13år, Finaler 10 - 11 år |
OBS! Gren 34 och 36 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 48.71 | ||||||
2 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 49.95 | ||||||
3 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 50.52 | ||||||
4 | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 51.59 | ||||||
5 | Emil Tiger | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.65 | ||||||
6 | Felix Fredin | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.73 | ||||||
7 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.23 | ||||||
8 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 54.25 | ||||||
9 | Erik Jernberg | 2000 | Skövde Simsällskap | 54.46 | ||||||
10 | Linus Nilssen | 2000 | Skövde Simsällskap | 54.53 | ||||||
11 | Simon Gustafsson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 54.96 | ||||||
12 | Adam Lugn | 2001 | Skara Simsällskap | 55.44 | ||||||
13 | Robin Bergstedt | 2000 | Alingsås SLS | 1:00.87 | ||||||
14 | Markus Svensson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 1:03.99 | ||||||
15 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:05.29 | ||||||
16 | Ludvig Thorsell | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:06.25 | ||||||
17 | Viktor Svensson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 1:17.61 | ||||||
- | Alexander Vandija | 2000 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
- | Felix Schiöler | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 34, 50m Ryggsim Po 10-13år, Finaler 12 - 13 år |
OBS! Gren 34 och 36 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 37.32 | ||||||
2 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 37.60 | ||||||
3 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 37.61 | ||||||
4 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 37.70 | ||||||
5 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 42.64 | ||||||
6 | Mattias Karhi | 1999 | Skövde Simsällskap | 44.49 | ||||||
7 | Hampus Christensson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 45.12 | ||||||
8 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 46.07 | ||||||
9 | Carl Lund | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 47.99 | ||||||
10 | Adam Jonsson | 1999 | Skövde Simsällskap | 48.28 | ||||||
11 | Emil Jonsson | 1999 | Skövde Simsällskap | 50.76 | ||||||
12 | David Bolin | 1998 | Mariestads Simsällskap | 52.27 | ||||||
13 | Max Jernström | 1999 | Skövde Simsällskap | 52.74 | ||||||
14 | Jesper Lövgren | 1999 | Simklubben Götene | 53.43 | ||||||
15 | Nataniel Strandberg | 1999 | Skövde Simsällskap | 58.47 | ||||||
- | Ludvig Sohlberg | 1999 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 37, 25m Ryggsim Fl 9år o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elina Lindqvist | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 23.72 | ||||||
2 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.15 | ||||||
3 | Emma Hedlund | 2002 | Alingsås SLS | 25.36 | ||||||
4 | Elsa Odd | 2002 | Åsundens Simsällskap | 25.87 | ||||||
5 | Tea Gustavsson | 2002 | Billingens Simklubb | 26.78 | ||||||
6 | Mikaela Andrén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.17 | ||||||
7 | Isabelle Singstrand | 2002 | Åsundens Simsällskap | 27.23 | ||||||
8 | Willma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 27.34 | ||||||
9 | Hanna Rohrmüller | 2002 | Alingsås SLS | 28.11 | ||||||
10 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 28.22 | ||||||
11 | Hanna Andersson | 2002 | Skövde Simsällskap | 28.33 | ||||||
12 | Ebba Winlöf | 2003 | Falköpings Simsällskap | 29.35 | ||||||
13 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.55 | ||||||
14 | Trine Forss | 2003 | Billingens Simklubb | 30.28 | ||||||
15 | Astrid Lilja | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 30.56 | ||||||
16 | Tindra Rosebrink | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.41 | ||||||
17 | Isabelle Ericsson | 2003 | Billingens Simklubb | 31.92 | ||||||
18 | Hilda Spångberg | 2003 | Billingens Simklubb | 32.08 | ||||||
19 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 32.09 | ||||||
20 | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.51 | ||||||
21 | Jennie Forss | 2002 | Billingens Simklubb | 34.13 | ||||||
22 | Olivia Sandgren | 2003 | Falköpings Simsällskap | 39.08 | ||||||
23 | Stina Engman | 2003 | Billingens Simklubb | 40.43 | ||||||
24 | Klara Forssgren | 2003 | Billingens Simklubb | 42.38 | ||||||
25 | Lovis Hagström | 2004 | Billingens Simklubb | 44.42 | ||||||
26 | Matilda Karlström | 2002 | Falköpings Simsällskap | 46.40 | ||||||
27 | Clara Thempo | 2003 | Billingens Simklubb | 46.92 | ||||||
28 | Märta Axelsson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 47.01 | ||||||
29 | Emilia Blomgren | 2004 | Billingens Simklubb | 47.46 | ||||||
- | Elsa Gustavsson | 2005 | Billingens Simklubb | DNS | ||||||
- | Sara Hägglund | 2002 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
- | Jenny Kämpe | 2002 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 38, 25m Ryggsim Po 9år o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 27.96 | ||||||
2 | Viktor Gereonsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.65 | ||||||
3 | Carl-Johan Klaren | 2002 | Skara Simsällskap | 32.31 | ||||||
4 | Oliver Johansson | 2002 | Alingsås SLS | 33.11 | ||||||
Gren 39, 100m Fjärilsim Fl 14år oä, Finaler 14 - 15 år |
OBS! Gren 39 och 41 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 35.17 | 1:15.36 | |||||
2 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:19.35 | 1:19.35 | |||||
3 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 36.80 | 1:19.43 | |||||
4 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 38.36 | 1:24.37 | |||||
5 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 39.09 | 1:26.59 | |||||
6 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 41.54 | 1:31.32 | |||||
7 | Moa Ericsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:37.63 | 1:37.63 | |||||
Gren 39, 100m Fjärilsim Fl 14år oä, Finaler 16 - 99 år |
OBS! Gren 39 och 41 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 34.46 | 1:13.06 | |||||
2 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 35.38 | 1:15.90 | |||||
3 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 35.44 | 1:17.09 | |||||
4 | Rebecca Segerstedt | 1994 | Mariestads Simsällskap | 37.46 | 1:21.72 | |||||
5 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 38.93 | 1:23.66 | |||||
6 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 1:26.66 | 1:26.66 | |||||
Gren 40, 100m Fjärilsim Po 14år oä, Finaler 14 - 15 år |
OBS! Gren 40 och 42 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 36.32 | 1:18.52 | |||||
2 | Jesper Björkman | 1997 | Simklubben Götene | 37.03 | 1:23.79 | |||||
3 | Anton Andersson | 1996 | Skövde Simsällskap | 37.39 | 1:23.98 | |||||
4 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 38.89 | 1:29.30 | |||||
5 | Erik Lund | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 40.83 | 1:32.14 | |||||
6 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 47.96 | 1:51.02 | |||||
Gren 40, 100m Fjärilsim Po 14år oä, Finaler 16 - 99 år |
OBS! Gren 40 och 42 är sammanslagna. Delas upp i resultatlistan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Kjellqvist | 1991 | Skövde Simsällskap | 28.40 | 1:01.45 | |||||
2 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 28.41 | 1:05.98 | |||||
3 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 31.72 | 1:09.38 | |||||
4 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 34.14 | 1:13.82 | |||||
5 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 34.51 | 1:15.82 | |||||
6 | Gustav Ingemansson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 34.62 | 1:17.70 | |||||
7 | Johan Björefeldt | 1994 | Falköpings Simsällskap | 35.72 | 1:18.40 | |||||
8 | Andreas Johansson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 37.46 | 1:26.71 | |||||
9 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 39.84 | 1:28.87 | |||||
10 | Nils Runersjö | 1995 | Simklubben Götene | 43.66 | 1:36.74 | |||||
Gren 43, 50m Fjärilsim Fl 12-13år, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 36.24 | ||||||
2 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 37.13 | ||||||
3 | Julia Larsson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 37.78 | ||||||
4 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 38.43 | ||||||
5 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 38.50 | ||||||
6 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 40.57 | ||||||
7 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 40.86 | ||||||
8 | Wilma Lindberg | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 41.48 | ||||||
9 | Fanny Johansson | 1999 | Åsundens Simsällskap | 41.96 | ||||||
10 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 42.35 | ||||||
11 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 42.36 | ||||||
12 | Linnéa Söderman | 1998 | Alingsås SLS | 42.40 | ||||||
13 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 45.68 | ||||||
14 | Amanda Kullander | 1999 | Skövde Simsällskap | 51.65 | ||||||
15 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 54.27 | ||||||
Gren 44, 50m Fjärilsim Po 12-13år, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 33.55 | ||||||
2 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 35.11 | ||||||
3 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 38.42 | ||||||
4 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 38.58 | ||||||
5 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 40.21 | ||||||
6 | Mattias Karhi | 1999 | Skövde Simsällskap | 45.24 | ||||||
7 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 45.37 | ||||||
8 | Nataniel Strandberg | 1999 | Skövde Simsällskap | 55.69 | ||||||
Gren 45, 25m Fjärilsim Fl 11år o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 17.96 | ||||||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 19.66 | ||||||
3 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 19.72 | ||||||
4 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 20.71 | ||||||
5 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 21.15 | ||||||
6 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 22.53 | ||||||
7 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 23.12 | ||||||
8 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 23.43 | ||||||
9 | Amela Dzafic | 2000 | Simklubben Götene | 23.48 | ||||||
10 | Ellen Premmert | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.92 | ||||||
11 | Emma Elsius | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.07 | ||||||
12 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.28 | ||||||
13 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.63 | ||||||
14 | Johanna Selborn | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.43 | ||||||
15 | Alma Ericsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.45 | ||||||
16 | Nora Axelsson | 2000 | Falköpings Simsällskap | 27.37 | ||||||
17 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 29.39 | ||||||
17 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.39 | ||||||
- | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Moa Henriksson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 46, 25m Fjärilsim Po 11år o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 19.35 | ||||||
2 | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 20.08 | ||||||
3 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 20.23 | ||||||
4 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 21.60 | ||||||
5 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 22.96 | ||||||
6 | Linus Nilssen | 2000 | Skövde Simsällskap | 25.08 | ||||||
7 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 25.44 | ||||||
8 | Felix Fredin | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.84 | ||||||
9 | Emil Tiger | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.17 | ||||||
10 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 29.88 | ||||||
11 | Pelle Andersson | 2000 | Skara Simsällskap | 30.08 | ||||||
12 | Robin Bergstedt | 2000 | Alingsås SLS | 35.00 | ||||||
- | Felix Schiöler | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 06 mars 2011 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:01 |