Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Dina Cup/Ållebergsdoppet 2010 | Utskriftsdatum | 07 november 2010 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Falköpings simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 november 2010 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alingsås SLS Tjejer 1 | 1996 | Alingsås SLS | 2:15.48 | ||||||
Fenja Elbert | 1995 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Hanna Rydén | 1996 | 38.86 | 1:15.38 | |||||||
Sofia Andersson | 1992 | 31.58 | 1:46.96 | |||||||
Erika Sköldberg | 1996 | 28.52 | 2:15.48 | |||||||
2 | Skövde SS Lag 1 | 1995 | Skövde Simsällskap | 2:33.69 | ||||||
Elise Wallén | 1998 | 40.47 | 40.47 | |||||||
Elina Grape | 1995 | 42.86 | 1:23.33 | |||||||
Lovisa Jern | 1995 | 38.20 | 2:01.53 | |||||||
Fanny Andersson | 1995 | 32.16 | 2:33.69 | |||||||
3 | Skövde SS Lag 2 | 1995 | Skövde Simsällskap | 2:39.15 | ||||||
Sara Essemo-Lorenzen | 1995 | 42.28 | 42.28 | |||||||
Ellen Pettersson | 1996 | 41.98 | 1:24.26 | |||||||
Hanna Jarl | 1996 | 40.40 | 2:04.66 | |||||||
Emma Essemo-Lorenzen | 1992 | 34.49 | 2:39.15 | |||||||
- | Alingsås SLS | 1900 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
Sophia Zellén | 1996 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Sara Rådman | 1995 | 45.26 | 1:23.57 | |||||||
Emma Johansson | 1995 | 36.04 | 1:59.61 | |||||||
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alingsås Tränare | 0 | Alingsås SLS | 1:58.50 | ||||||
Robert Ljungqvist | 1990 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Philip Carlsson | 1990 | 31.55 | 1:04.76 | |||||||
Axel Aversund | 1991 | 26.74 | 1:31.50 | |||||||
Erik Rådman | 1993 | 27.00 | 1:58.50 | |||||||
2 | Fss Killar 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:11.54 | ||||||
Jonathan Elofsson | 1993 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Andreas Elofsson | 1995 | 31.77 | 1:06.13 | |||||||
Johan Björefeldt | 1994 | 33.17 | 1:39.30 | |||||||
Felix Öhlin | 1995 | 32.24 | 2:11.54 | |||||||
3 | Varabygdens SS | 1900 | Varabygdens Simsällskap | 2:23.36 | ||||||
Erik Lund | 1996 | 38.95 | 38.95 | |||||||
Linus Christensson | 1995 | 40.41 | 1:19.36 | |||||||
Kristoffer Larsson | 1997 | 36.03 | 1:55.39 | |||||||
Andreas Johansson | 1995 | 27.97 | 2:23.36 | |||||||
Gren 3, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tjejer Åss | 0 | Åsundens Simsällskap | 2:38.52 | ||||||
Fanny Johansson | 1999 | 40.40 | 40.40 | |||||||
Emma Hansson | 1998 | 45.14 | 1:25.54 | |||||||
Julia Larsson | 1998 | 40.41 | 2:05.95 | |||||||
Camilla Ullberg | 1997 | 32.57 | 2:38.52 | |||||||
2 | Skövde SS Lag 3 | 1998 | Skövde Simsällskap | 3:03.52 | ||||||
Emma Lundgren | 2000 | 52.61 | 52.61 | |||||||
Elina Grape | 1995 | 51.12 | 1:43.73 | |||||||
Erica Staflund | 1999 | 41.68 | 2:25.41 | |||||||
Nikki Brockmar | 1999 | 38.11 | 3:03.52 | |||||||
3 | Billingens Simklubb | 1997 | Billingens Simklubb | 3:03.71 | ||||||
Julia Gustavsson | 1998 | 42.65 | 42.65 | |||||||
Louise Johansson | 1997 | 53.84 | 1:36.49 | |||||||
Erica Olofsson | 1998 | 44.64 | 2:21.13 | |||||||
Nellie Ivarsson | 1998 | 42.58 | 3:03.71 | |||||||
4 | Fss Flickor 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 3:08.08 | ||||||
Nora Axelsson | 2000 | 54.72 | 54.72 | |||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | 50.37 | 1:45.09 | |||||||
Nora Samuelsson | 1997 | 35.53 | 2:20.62 | |||||||
Alma Winberg | 2001 | 47.46 | 3:08.08 | |||||||
- | Karlsborg Lag 1 | 0 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Klara Angel | 1999 | 1:03.34 | 1:03.34 | |||||||
Ebba Andersson | 2000 | 57.94 | 2:01.28 | |||||||
Moa Ericsson | 1997 | 46.98 | 2:48.26 | |||||||
Gren 4, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Billingens SK Lion Four | 1997 | Billingens Simklubb | 2:38.43 | ||||||
Theo Erixon | 1997 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Carl Schiller | 1997 | 45.75 | 1:25.00 | |||||||
Jurij Petuchov | 1997 | 39.26 | 2:04.26 | |||||||
Mattias Johansson | 1997 | 34.17 | 2:38.43 | |||||||
2 | Skövde SS Lag 5 | 1998 | Skövde Simsällskap | 2:43.43 | ||||||
Marcus Wallén | 1999 | 41.20 | 41.20 | |||||||
Mattias Karhi | 1999 | 50.02 | 1:31.22 | |||||||
Johan Staflund | 1997 | 33.33 | 2:04.55 | |||||||
Daniel Björk | 1997 | 38.88 | 2:43.43 | |||||||
- | Asls Grabbar | 0 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
Viktor Sjöström | 2001 | 45.92 | 45.92 | |||||||
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 31.87 | 1:08.45 | |||||
2 | Emma Essemo-Lorenzen | 1992 | Skövde Simsällskap | 36.92 | 1:16.95 | |||||
3 | Evelina Blom | 1994 | Billingens Simklubb | 38.12 | 1:19.82 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 27.75 | 58.14 | |||||
2 | Mikael Frost | 1993 | Alingsås SLS | 28.49 | 1:00.39 | |||||
3 | Robin Ohlausson | 1989 | Falköpings Simsällskap | 28.25 | 1:01.91 | |||||
4 | Johan Björefeldt | 1994 | Falköpings Simsällskap | 29.68 | 1:02.00 | |||||
5 | Erik Rådman | 1993 | Alingsås SLS | 29.93 | 1:02.08 | |||||
6 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 29.39 | 1:02.49 | |||||
7 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 28.78 | 1:03.37 | |||||
- | David Svensson | 1977 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christin Heina | 1996 | S77 Stenungsund | 31.34 | 1:04.99 | |||||
2 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 32.22 | 1:05.34 | |||||
3 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 33.04 | 1:08.00 | |||||
4 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 31.75 | 1:08.15 | |||||
5 | Savannah Åstrand | 1996 | S77 Stenungsund | 1:08.58 | 1:09.90 | |||||
6 | Fenja Elbert | 1995 | Alingsås SLS | 33.16 | 1:10.56 | |||||
7 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 34.64 | 1:11.75 | |||||
8 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 34.45 | 1:12.61 | |||||
9 | Hanna Jarl | 1996 | Skövde Simsällskap | 35.77 | 1:14.07 | |||||
10 | Elvira Mellqvist | 1995 | Billingens Simklubb | 35.50 | 1:15.98 | |||||
11 | Fanny Andersson | 1995 | Skövde Simsällskap | 37.14 | 1:16.07 | |||||
12 | Ellen Pettersson | 1996 | Skövde Simsällskap | 36.95 | 1:17.30 | |||||
13 | Catrine Latifi Åsén | 1995 | Alingsås SLS | 37.52 | 1:19.28 | |||||
14 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 38.54 | 1:21.52 | |||||
15 | Sandra Forsberg | 1996 | Alingsås SLS | 40.03 | 1:26.73 | |||||
- | Sophia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
- | Sara Essemo-Lorenzen | 1995 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 28.52 | 1:01.37 | |||||
2 | Andreas Johansson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 31.17 | 1:05.34 | |||||
3 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 31.75 | 1:07.09 | |||||
4 | Anton Andersson | 1996 | Skövde Simsällskap | 32.49 | 1:08.17 | |||||
5 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 34.23 | 1:10.78 | |||||
6 | Erik Lund | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 1:06.18 | 1:12.22 | |||||
7 | Felix Öhlin | 1995 | Falköpings Simsällskap | 36.52 | 1:15.38 | |||||
8 | Linus Christensson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 36.39 | 1:16.91 | |||||
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 33.55 | 1:10.59 | |||||
2 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 34.32 | 1:11.09 | |||||
3 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 34.96 | 1:13.09 | |||||
4 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 34.95 | 1:13.34 | |||||
5 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 35.46 | 1:13.94 | |||||
6 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 36.04 | 1:15.46 | |||||
7 | Jessica Svensson | 1997 | S77 Stenungsund | 37.31 | 1:19.28 | |||||
8 | Julia Larsson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 39.40 | 1:19.74 | |||||
8 | Thea Leander | 1997 | Åsundens Simsällskap | 37.81 | 1:19.74 | |||||
10 | Elin Palmgren | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 37.33 | 1:21.34 | |||||
11 | Linnéa Söderman | 1998 | Alingsås SLS | 38.44 | 1:23.99 | |||||
12 | Erica Olofsson | 1998 | Billingens Simklubb | 37.79 | 1:24.47 | |||||
13 | Moa Gillberg | 1998 | Simklubben Vänersborg | 40.53 | 1:26.13 | |||||
14 | Julia Gustavsson | 1998 | Billingens Simklubb | 40.80 | 1:26.14 | |||||
15 | Emelie Henningsson | 1997 | Töreboda Simförening | 41.64 | 1:29.49 | |||||
16 | Moa Ericsson | 1997 | Karlsborgs Simklubb | 43.11 | 1:30.86 | |||||
17 | Jessica Andersson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 44.44 | 1:33.70 | |||||
18 | Louise Johansson | 1997 | Billingens Simklubb | 46.69 | 1:41.20 | |||||
19 | Nellie Ivarsson | 1998 | Billingens Simklubb | 47.90 | 1:45.86 | |||||
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 30.76 | 1:03.98 | |||||
2 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 33.49 | 1:08.45 | |||||
3 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 33.77 | 1:10.09 | |||||
4 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 34.68 | 1:10.51 | |||||
5 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 35.30 | 1:12.60 | |||||
6 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 34.85 | 1:15.24 | |||||
7 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 35.92 | 1:15.31 | |||||
8 | Eddie German | 1997 | Mariestads Simsällskap | 36.66 | 1:15.64 | |||||
9 | Jurij Petuchov | 1997 | Billingens Simklubb | 37.38 | 1:17.52 | |||||
10 | Linus Eriksson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 36.85 | 1:17.78 | |||||
11 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 36.91 | 1:18.61 | |||||
12 | Oskar Abrahamsson | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 39.02 | 1:18.82 | |||||
13 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 37.36 | 1:19.76 | |||||
14 | Vilhelm Svensson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 40.89 | 1:23.44 | |||||
15 | Mattias Johansson | 1997 | Billingens Simklubb | 40.04 | 1:23.61 | |||||
16 | Theo Erixon | 1997 | Billingens Simklubb | 43.76 | 1:26.34 | |||||
17 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 42.01 | 1:26.64 | |||||
18 | Daniel Björk | 1997 | Skövde Simsällskap | 43.72 | 1:31.09 | |||||
- | Grim Ljungfjär | 1998 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isak Söderbergh | 1998 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Nyman | 2000 | Töreboda Simförening | 34.74 | ||||||
2 | Tove Kramer | 1999 | Töreboda Simförening | 34.79 | ||||||
3 | Thilda Larsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 35.04 | ||||||
4 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 35.73 | ||||||
5 | Alice Göransson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 35.87 | ||||||
6 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 35.93 | ||||||
7 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 36.24 | ||||||
8 | Linnéa Guldbrand | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 36.36 | ||||||
9 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 36.42 | ||||||
10 | Fanny Johansson | 1999 | Åsundens Simsällskap | 36.57 | ||||||
11 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 36.73 | ||||||
12 | Linn Östling | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 37.25 | ||||||
13 | Frida Kalmertun | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 37.38 | ||||||
14 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 37.45 | ||||||
15 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 37.62 | ||||||
16 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 38.18 | ||||||
17 | Linnea Johansson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 41.05 | ||||||
18 | Lotta Eriksson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 41.12 | ||||||
19 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 41.60 | ||||||
20 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 42.02 | ||||||
21 | Alice Hansen | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 42.83 | ||||||
22 | Amanda Kullander | 1999 | Skövde Simsällskap | 43.38 | ||||||
22 | Amanda Wallgren | 1999 | Åsundens Simsällskap | 43.38 | ||||||
24 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 43.43 | ||||||
25 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 44.36 | ||||||
26 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 45.84 | ||||||
27 | Stina Andersson | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 45.95 | ||||||
28 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 47.17 | ||||||
29 | Jonna Wiggins | 2000 | Billingens Simklubb | 48.76 | ||||||
30 | Linn Budimlija | 1999 | Åsundens Simsällskap | 50.48 | ||||||
31 | Nora Axelsson | 2000 | Falköpings Simsällskap | 51.10 | ||||||
32 | Klara Angel | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 51.56 | ||||||
33 | Amanda Jacobsson | 2000 | Falköpings Simsällskap | 1:03.04 | ||||||
34 | Ebba Andersson | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 1:03.57 | ||||||
35 | Lovis Rislund | 1999 | Falköpings Simsällskap | 1:12.53 | ||||||
36 | Lova Linde | 2000 | Billingens Simklubb | 1:17.05 | ||||||
37 | Erika Basth | 2000 | Åsundens Simsällskap | 1:29.69 | ||||||
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 29.94 | ||||||
2 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 34.40 | ||||||
3 | Daniel Börjesson | 1999 | S77 Stenungsund | 34.78 | ||||||
4 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 37.32 | ||||||
5 | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | 37.46 | ||||||
6 | Hampus Christensson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 37.52 | ||||||
7 | Mattias Karhi | 1999 | Skövde Simsällskap | 38.77 | ||||||
8 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 38.98 | ||||||
9 | Carl Lund | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 39.60 | ||||||
10 | George Assi | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.10 | ||||||
11 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 40.26 | ||||||
12 | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 41.14 | ||||||
13 | Alexander Larsson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 42.07 | ||||||
14 | Nataniel Strandberg | 1999 | Skövde Simsällskap | 46.22 | ||||||
15 | John Assi | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.78 | ||||||
16 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | 48.12 | ||||||
17 | Max Jernström | 1999 | Skövde Simsällskap | 48.58 | ||||||
18 | Axel Lindmark | 1999 | Alingsås SLS | 48.64 | ||||||
19 | Robin Bergstedt | 2000 | Alingsås SLS | 50.92 | ||||||
20 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 57.34 | ||||||
21 | William Björk | 2000 | Skövde Simsällskap | 59.39 | ||||||
22 | Gunnar Löfqvist | 1999 | Skövde Simsällskap | 59.50 | ||||||
- | Jonathan Andersson | 2000 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 25m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 18.32 | ||||||
2 | Vera Fransson Emanuelsson | 2001 | Billingens Simklubb | 18.63 | ||||||
3 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 18.67 | ||||||
4 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 18.68 | ||||||
5 | Linn Kramer | 2001 | Töreboda Simförening | 19.75 | ||||||
6 | Matilda Eni | 2002 | Töreboda Simförening | 20.33 | ||||||
7 | Anna Lindberg | 2001 | Skövde Simsällskap | 21.44 | ||||||
8 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 21.64 | ||||||
9 | Malin Östling | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 21.69 | ||||||
10 | Annie Jansson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 23.63 | ||||||
11 | Emma Ström | 2001 | Skövde Simsällskap | 24.22 | ||||||
12 | Kajsa Svensson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 25.60 | ||||||
13 | Ebba Winlöf | 2003 | Falköpings Simsällskap | 25.93 | ||||||
14 | Tindra Rosebrink | 2003 | Skövde Simsällskap | 27.32 | ||||||
15 | Anny Göransson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 27.56 | ||||||
16 | Ida Lund | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 28.05 | ||||||
17 | Alva Budimlija | 2002 | Åsundens Simsällskap | 28.16 | ||||||
18 | Emma Nordkvist | 2002 | Alingsås SLS | 29.64 | ||||||
19 | Tilda Dovrén | 2001 | Billingens Simklubb | 30.07 | ||||||
20 | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.91 | ||||||
21 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 32.30 | ||||||
22 | Isabelle Ericsson | 2003 | Billingens Simklubb | 36.05 | ||||||
23 | Angelica Blomgren | 2001 | Billingens Simklubb | 38.40 | ||||||
24 | Linnea Dovrén | 2004 | Billingens Simklubb | 40.89 | ||||||
Gren 14, 25m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 16.77 | ||||||
2 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 17.34 | ||||||
3 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 19.34 | ||||||
4 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 19.54 | ||||||
5 | Oscar Sjöström | 2003 | Alingsås SLS | 20.11 | ||||||
6 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 20.85 | ||||||
7 | Markus Svensson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 21.58 | ||||||
8 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 21.99 | ||||||
9 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 22.00 | ||||||
10 | Jonatan Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 26.28 | ||||||
11 | Alexander Bromander | 2001 | Falköpings Simsällskap | 26.67 | ||||||
12 | Oskar Sandgren | 2001 | Falköpings Simsällskap | 29.26 | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 40.08 | 1:26.31 | |||||
2 | Evelina Blom | 1994 | Billingens Simklubb | 45.75 | 1:40.02 | |||||
3 | Emma Essemo-Lorenzen | 1992 | Skövde Simsällskap | 47.62 | 1:40.14 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Rådman | 1993 | Alingsås SLS | 36.02 | 1:15.45 | |||||
2 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 35.64 | 1:15.46 | |||||
3 | Mikael Frost | 1993 | Alingsås SLS | 38.32 | 1:22.76 | |||||
4 | Johan Björefeldt | 1994 | Falköpings Simsällskap | 39.55 | 1:24.37 | |||||
- | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 37.06 | 1:18.97 | |||||
2 | Christin Heina | 1996 | S77 Stenungsund | 39.82 | 1:23.16 | |||||
3 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 40.07 | 1:23.59 | |||||
4 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 40.29 | 1:25.01 | |||||
5 | Elina Grape | 1995 | Skövde Simsällskap | 42.83 | 1:29.78 | |||||
6 | Fanny Andersson | 1995 | Skövde Simsällskap | 43.22 | 1:31.52 | |||||
7 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 43.73 | 1:31.67 | |||||
8 | Fenja Elbert | 1995 | Alingsås SLS | 43.06 | 1:32.37 | |||||
9 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 43.93 | 1:32.75 | |||||
10 | Ellen Pettersson | 1996 | Skövde Simsällskap | 43.61 | 1:32.91 | |||||
11 | Elvira Mellqvist | 1995 | Billingens Simklubb | 43.88 | 1:33.11 | |||||
12 | Hanna Jarl | 1996 | Skövde Simsällskap | 46.04 | 1:36.51 | |||||
13 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 45.98 | 1:36.76 | |||||
14 | Catrine Latifi Åsén | 1995 | Alingsås SLS | 46.38 | 1:38.28 | |||||
15 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 47.51 | 1:39.76 | |||||
16 | Sandra Forsberg | 1996 | Alingsås SLS | 47.05 | 1:44.26 | |||||
- | Sophia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 32.59 | 1:10.83 | |||||
2 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 37.78 | 1:19.76 | |||||
3 | Andreas Johansson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 41.16 | 1:28.68 | |||||
4 | Linus Christensson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 43.37 | 1:31.49 | |||||
5 | Felix Öhlin | 1995 | Falköpings Simsällskap | 42.53 | 1:33.59 | |||||
6 | Erik Lund | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 45.77 | 1:36.18 | |||||
7 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 46.02 | 1:38.13 | |||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 42.53 | 1:29.97 | |||||
2 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 44.46 | 1:34.13 | |||||
3 | Emelie Henningsson | 1997 | Töreboda Simförening | 44.12 | 1:36.38 | |||||
4 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 45.33 | 1:37.05 | |||||
5 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 46.20 | 1:38.13 | |||||
6 | Moa Gillberg | 1998 | Simklubben Vänersborg | 47.66 | 1:39.52 | |||||
7 | Elin Palmgren | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 48.07 | 1:40.62 | |||||
8 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 49.35 | 1:43.85 | |||||
9 | Thea Leander | 1997 | Åsundens Simsällskap | 49.69 | 1:44.05 | |||||
10 | Linnéa Söderman | 1998 | Alingsås SLS | 51.67 | 1:53.13 | |||||
11 | Nellie Ivarsson | 1998 | Billingens Simklubb | 58.55 | 2:04.33 | |||||
12 | Louise Johansson | 1997 | Billingens Simklubb | 57.72 | 2:05.28 | |||||
- | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
- | Moa Ericsson | 1997 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 38.55 | 1:22.16 | |||||
2 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 45.12 | 1:34.27 | |||||
3 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 43.98 | 1:35.83 | |||||
4 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 46.69 | 1:38.25 | |||||
5 | Jurij Petuchov | 1997 | Billingens Simklubb | 46.82 | 1:38.69 | |||||
6 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 47.44 | 1:39.33 | |||||
7 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 47.02 | 1:40.44 | |||||
8 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 48.40 | 1:42.15 | |||||
9 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 48.17 | 1:42.80 | |||||
10 | Eddie German | 1997 | Mariestads Simsällskap | 47.43 | 1:43.36 | |||||
11 | Vilhelm Svensson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 52.16 | 1:48.00 | |||||
12 | Oskar Abrahamsson | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 52.53 | 1:49.03 | |||||
13 | Theo Erixon | 1997 | Billingens Simklubb | 54.10 | 1:51.39 | |||||
14 | Johan Welltén | 1998 | Skövde Simsällskap | 52.72 | 1:52.33 | |||||
15 | Daniel Björk | 1997 | Skövde Simsällskap | 54.51 | 1:54.08 | |||||
16 | John Basth | 1997 | Åsundens Simsällskap | 59.32 | 2:01.73 | |||||
17 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 59.67 | 2:08.47 | |||||
- | Grim Ljungfjär | 1998 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isak Söderbergh | 1998 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Guldbrand | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 43.64 | ||||||
2 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 44.09 | ||||||
3 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 44.99 | ||||||
4 | Fanny Johansson | 1999 | Åsundens Simsällskap | 45.08 | ||||||
5 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.73 | ||||||
6 | Thilda Larsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 47.68 | ||||||
7 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 48.07 | ||||||
8 | Ellen Nyman | 2000 | Töreboda Simförening | 48.37 | ||||||
9 | Linn Östling | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 48.49 | ||||||
10 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 48.80 | ||||||
11 | Tove Kramer | 1999 | Töreboda Simförening | 48.93 | ||||||
12 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 48.99 | ||||||
13 | Frida Kalmertun | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 49.18 | ||||||
14 | Alice Göransson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 49.30 | ||||||
15 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 49.54 | ||||||
16 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 51.28 | ||||||
17 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 51.76 | ||||||
18 | Linn Budimlija | 1999 | Åsundens Simsällskap | 53.69 | ||||||
19 | Klara Angel | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 54.77 | ||||||
20 | Alice Hansen | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 54.84 | ||||||
21 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 54.90 | ||||||
22 | Linnea Johansson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 55.17 | ||||||
23 | Amanda Kullander | 1999 | Skövde Simsällskap | 55.27 | ||||||
24 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 56.03 | ||||||
25 | Lotta Eriksson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 58.32 | ||||||
26 | Amanda Jacobsson | 2000 | Falköpings Simsällskap | 58.79 | ||||||
27 | Stina Andersson | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 58.92 | ||||||
28 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 59.47 | ||||||
29 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 59.53 | ||||||
30 | Ebba Andersson | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 1:00.16 | ||||||
31 | Jonna Wiggins | 2000 | Billingens Simklubb | 1:03.67 | ||||||
32 | Nora Axelsson | 2000 | Falköpings Simsällskap | 1:12.86 | ||||||
33 | Lova Linde | 2000 | Billingens Simklubb | 1:13.22 | ||||||
34 | Lovis Rislund | 1999 | Falköpings Simsällskap | 1:17.50 | ||||||
- | Erika Basth | 2000 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 40.94 | ||||||
2 | George Assi | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.50 | ||||||
3 | Daniel Börjesson | 1999 | S77 Stenungsund | 46.77 | ||||||
4 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 47.56 | ||||||
5 | John Assi | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 48.54 | ||||||
6 | Hampus Christensson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 48.73 | ||||||
7 | Mattias Karhi | 1999 | Skövde Simsällskap | 49.02 | ||||||
8 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | 49.73 | ||||||
9 | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | 50.00 | ||||||
10 | Carl Lund | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 53.49 | ||||||
11 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 53.53 | ||||||
12 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 55.60 | ||||||
13 | Max Jernström | 1999 | Skövde Simsällskap | 58.26 | ||||||
14 | Alexander Larsson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 1:00.88 | ||||||
15 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:02.14 | ||||||
16 | Gunnar Löfqvist | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:03.32 | ||||||
17 | Robin Bergstedt | 2000 | Alingsås SLS | 1:17.52 | ||||||
- | Axel Lindmark | 1999 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Andersson | 2000 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nataniel Strandberg | 1999 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Björk | 2000 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 25m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Kramer | 2001 | Töreboda Simförening | 22.58 | ||||||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 22.64 | ||||||
3 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 23.01 | ||||||
4 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 23.07 | ||||||
5 | Malin Östling | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 25.23 | ||||||
6 | Annie Jansson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 25.47 | ||||||
7 | Vera Fransson Emanuelsson | 2001 | Billingens Simklubb | 26.05 | ||||||
8 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 26.48 | ||||||
9 | Hanna Andersson | 2002 | Skövde Simsällskap | 26.85 | ||||||
10 | Anna Lindberg | 2001 | Skövde Simsällskap | 27.80 | ||||||
11 | Matilda Eni | 2002 | Töreboda Simförening | 29.32 | ||||||
12 | Kajsa Svensson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 29.39 | ||||||
13 | Emma Ström | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.23 | ||||||
14 | Tilda Dovrén | 2001 | Billingens Simklubb | 31.25 | ||||||
15 | Anny Göransson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 31.53 | ||||||
16 | Ebba Winlöf | 2003 | Falköpings Simsällskap | 33.00 | ||||||
17 | Elsa Odd | 2002 | Åsundens Simsällskap | 35.09 | ||||||
18 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 36.07 | ||||||
19 | Tindra Rosebrink | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.83 | ||||||
20 | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 52.70 | ||||||
- | Sara Hägglund | 2002 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
- | Alva Budimlija | 2002 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Nordkvist | 2002 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 25m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 24.03 | ||||||
2 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 25.52 | ||||||
3 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 27.37 | ||||||
4 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 27.60 | ||||||
5 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 27.72 | ||||||
6 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.31 | ||||||
7 | Oscar Sjöström | 2003 | Alingsås SLS | 28.61 | ||||||
8 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 29.16 | ||||||
9 | Alexander Bromander | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.32 | ||||||
10 | Oskar Sandgren | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.71 | ||||||
- | Jonatan Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Markus Svensson | 2001 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alingsås SLS Tjejer 1 | 1996 | Alingsås SLS | 2:01.15 | ||||||
Hanna Rydén | 1996 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Sofia Andersson | 1992 | 30.89 | 1:02.22 | |||||||
Erika Sköldberg | 1996 | 28.66 | 1:30.88 | |||||||
Fenja Elbert | 1995 | 30.27 | 2:01.15 | |||||||
2 | Skövde SS Lag 1 | 1995 | Skövde Simsällskap | 2:14.38 | ||||||
Elise Wallén | 1998 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Lovisa Jern | 1995 | 33.32 | 1:07.38 | |||||||
Elina Grape | 1995 | 34.02 | 1:41.40 | |||||||
Fanny Andersson | 1995 | 32.98 | 2:14.38 | |||||||
3 | Skövde SS Lag 2 | 1995 | Skövde Simsällskap | 2:20.62 | ||||||
Emma Essemo-Lorenzen | 1992 | 34.87 | 34.87 | |||||||
Sara Essemo-Lorenzen | 1995 | 36.51 | 1:11.38 | |||||||
Ellen Pettersson | 1996 | 35.73 | 1:47.11 | |||||||
Hanna Jarl | 1996 | 33.51 | 2:20.62 | |||||||
- | Alingsås SLS | 1900 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Emma Johansson | 1995 | |||||||||
Sara Rådman | 1995 | |||||||||
Catrine Latifi Åsén | 1995 | |||||||||
Sandra Forsberg | 1996 | DNS | ||||||||
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alingsås Tränare | 0 | Alingsås SLS | 1:44.29 | ||||||
Erik Rådman | 1993 | 27.79 | 27.79 | |||||||
Robert Ljungqvist | 1990 | 26.16 | 53.95 | |||||||
Axel Aversund | 1991 | 25.14 | 1:19.09 | |||||||
Philip Carlsson | 1990 | 25.20 | 1:44.29 | |||||||
2 | Fss Killar 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 1:55.46 | ||||||
Andreas Elofsson | 1995 | 27.20 | 27.20 | |||||||
Felix Öhlin | 1995 | 32.72 | 59.92 | |||||||
Jonathan Elofsson | 1993 | 27.87 | 1:27.79 | |||||||
Johan Björefeldt | 1994 | 27.67 | 1:55.46 | |||||||
Gren 27, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tjejer Åss | 0 | Åsundens Simsällskap | 2:21.72 | ||||||
Camilla Ullberg | 1997 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Thea Leander | 1997 | 37.10 | 1:09.61 | |||||||
Julia Larsson | 1998 | 36.12 | 1:45.73 | |||||||
Fanny Johansson | 1999 | 35.99 | 2:21.72 | |||||||
2 | Töreboda Sf | 0 | Töreboda Simförening | 2:40.46 | ||||||
Linn Kramer | 2001 | 45.67 | 45.67 | |||||||
Emelie Henningsson | 1997 | 40.91 | 1:26.58 | |||||||
Ellen Nyman | 2000 | 36.93 | 2:03.51 | |||||||
Tove Kramer | 1999 | 36.95 | 2:40.46 | |||||||
3 | Skövde SS Lag 3 | 1998 | Skövde Simsällskap | 2:44.16 | ||||||
Erica Staflund | 1999 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Nikki Brockmar | 1999 | 38.61 | 1:16.29 | |||||||
Emma Lundgren | 2000 | 45.64 | 2:01.93 | |||||||
Elina Grape | 1995 | 42.23 | 2:44.16 | |||||||
4 | Billingens Simklubb | 1997 | Billingens Simklubb | 2:46.53 | ||||||
Julia Gustavsson | 1998 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Louise Johansson | 1997 | 50.90 | 1:29.96 | |||||||
Nellie Ivarsson | 1998 | 39.90 | 2:09.86 | |||||||
Erica Olofsson | 1998 | 36.67 | 2:46.53 | |||||||
5 | Karlsborg Lag 1 | 0 | Karlsborgs Simklubb | 2:49.74 | ||||||
Moa Ericsson | 1997 | 39.46 | 39.46 | |||||||
Julia Rosebrink | 2000 | 41.90 | 1:21.36 | |||||||
Stina Andersson | 1999 | 49.65 | 2:11.01 | |||||||
Linn Östling | 1999 | 38.73 | 2:49.74 | |||||||
6 | Fss Flickor 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 3:05.19 | ||||||
Nora Samuelsson | 1997 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Alma Winberg | 2001 | 49.81 | 1:23.31 | |||||||
Nora Axelsson | 2000 | 57.39 | 2:20.70 | |||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | 44.49 | 3:05.19 | |||||||
7 | Skövde SS Lag 4 | 1998 | Skövde Simsällskap | 3:50.79 | ||||||
Amanda Kullander | 1999 | 43.82 | 43.82 | |||||||
Tilda Rosenqvist | 2003 | 1:07.21 | 1:51.03 | |||||||
Emma Ström | 2001 | 1:11.03 | 3:02.06 | |||||||
Anna Lindberg | 2001 | 48.73 | 3:50.79 | |||||||
8 | Fss Flickor 2 | 0 | Falköpings Simsällskap | 4:23.34 | ||||||
Amanda Jacobsson | 2000 | 1:05.45 | 1:05.45 | |||||||
Kajsa Svensson | 2001 | 1:03.25 | 2:08.70 | |||||||
Ida Johansson | 2002 | 1:15.03 | 3:23.73 | |||||||
Ebba Winlöf | 2003 | 59.61 | 4:23.34 | |||||||
Gren 28, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Billingens SK Lion Four | 1997 | Billingens Simklubb | 2:20.20 | ||||||
Theo Erixon | 1997 | 36.25 | 36.25 | |||||||
Mattias Johansson | 1997 | 38.04 | 1:14.29 | |||||||
Carl Schiller | 1997 | 34.60 | 1:48.89 | |||||||
Jurij Petuchov | 1997 | 31.31 | 2:20.20 | |||||||
2 | Skövde SS Lag 5 | 1998 | Skövde Simsällskap | 2:25.97 | ||||||
Johan Staflund | 1997 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Daniel Björk | 1997 | 40.25 | 1:11.88 | |||||||
Mattias Karhi | 1999 | 39.43 | 1:51.31 | |||||||
Marcus Wallén | 1999 | 34.66 | 2:25.97 | |||||||
3 | Asls Grabbar | 0 | Alingsås SLS | 2:35.85 | ||||||
Philip Bergstedt | 1998 | 32.18 | 32.18 | |||||||
David Wollersjö | 2000 | 39.63 | 1:11.81 | |||||||
Vilgot Stenberg | 2001 | 44.95 | 1:56.76 | |||||||
Viktor Sjöström | 2001 | 39.09 | 2:35.85 | |||||||
4 | Skövde SS Lag 6 | 0 | Skövde Simsällskap | 3:20.63 | ||||||
Linus Brockmar | 2001 | 43.71 | 43.71 | |||||||
Nataniel Strandberg | 1999 | 49.78 | 1:33.49 | |||||||
Rasmus Johansson | 2000 | 58.50 | 2:31.99 | |||||||
Max Jernström | 1999 | 48.64 | 3:20.63 | |||||||
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Andersson | 1992 | Alingsås SLS | 34.71 | 1:11.73 | |||||
2 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 37.31 | 1:18.70 | |||||
3 | Evelina Blom | 1994 | Billingens Simklubb | 44.04 | 1:31.73 | |||||
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 34.18 | 1:09.78 | |||||
2 | Johan Björefeldt | 1994 | Falköpings Simsällskap | 37.54 | 1:16.91 | |||||
- | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 35.37 | 1:12.84 | |||||
2 | Savannah Åstrand | 1996 | S77 Stenungsund | 36.12 | 1:13.90 | |||||
3 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 36.30 | 1:16.40 | |||||
4 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 38.07 | 1:16.80 | |||||
5 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 37.80 | 1:18.49 | |||||
6 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 40.02 | 1:20.34 | |||||
7 | Fenja Elbert | 1995 | Alingsås SLS | 38.88 | 1:21.03 | |||||
8 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 41.69 | 1:24.37 | |||||
9 | Hanna Jarl | 1996 | Skövde Simsällskap | 42.91 | 1:26.61 | |||||
10 | Ellen Pettersson | 1996 | Skövde Simsällskap | 43.34 | 1:28.15 | |||||
11 | Elvira Mellqvist | 1995 | Billingens Simklubb | 44.34 | 1:31.19 | |||||
12 | Sara Essemo-Lorenzen | 1995 | Skövde Simsällskap | 45.05 | 1:32.09 | |||||
13 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 54.54 | 1:40.92 | |||||
- | Sophia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 35.95 | 1:16.18 | |||||
2 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 40.05 | 1:22.14 | |||||
3 | Erik Lund | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 40.79 | 1:22.76 | |||||
4 | Anton Andersson | 1996 | Skövde Simsällskap | 40.44 | 1:23.35 | |||||
5 | Felix Öhlin | 1995 | Falköpings Simsällskap | 49.03 | 1:41.35 | |||||
Gren 33, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 37.77 | ||||||
2 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 38.36 | ||||||
3 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 39.13 | ||||||
4 | Jessica Svensson | 1997 | S77 Stenungsund | 40.44 | ||||||
5 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 40.95 | ||||||
6 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 41.56 | ||||||
7 | Elin Palmgren | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 42.48 | ||||||
8 | Julia Gustavsson | 1998 | Billingens Simklubb | 43.02 | ||||||
9 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 43.03 | ||||||
10 | Moa Gillberg | 1998 | Simklubben Vänersborg | 43.47 | ||||||
11 | Erica Olofsson | 1998 | Billingens Simklubb | 43.69 | ||||||
12 | Linnéa Söderman | 1998 | Alingsås SLS | 43.75 | ||||||
13 | Thea Leander | 1997 | Åsundens Simsällskap | 47.15 | ||||||
14 | Emelie Henningsson | 1997 | Töreboda Simförening | 49.43 | ||||||
15 | Jessica Andersson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 49.56 | ||||||
Gren 34, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 33.15 | ||||||
2 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 36.95 | ||||||
3 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 37.66 | ||||||
4 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 37.89 | ||||||
5 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 38.57 | ||||||
6 | Theo Erixon | 1997 | Billingens Simklubb | 38.91 | ||||||
7 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 39.54 | ||||||
8 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 40.63 | ||||||
9 | Mattias Johansson | 1997 | Billingens Simklubb | 41.38 | ||||||
10 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 41.96 | ||||||
11 | Oskar Abrahamsson | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 41.99 | ||||||
12 | Jurij Petuchov | 1997 | Billingens Simklubb | 42.35 | ||||||
13 | Linus Eriksson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 43.50 | ||||||
14 | Eddie German | 1997 | Mariestads Simsällskap | 44.01 | ||||||
15 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 46.45 | ||||||
16 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 46.78 | ||||||
17 | Vilhelm Svensson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 49.93 | ||||||
- | Grim Ljungfjär | 1998 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | John Basth | 1997 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Johansson | 1999 | Åsundens Simsällskap | 41.26 | ||||||
2 | Thilda Larsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 41.57 | ||||||
3 | Frida Kalmertun | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 42.09 | ||||||
4 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 42.22 | ||||||
5 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 42.95 | ||||||
6 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 42.99 | ||||||
7 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 43.03 | ||||||
8 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 43.22 | ||||||
9 | Alice Göransson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 43.27 | ||||||
10 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 43.34 | ||||||
11 | Linn Östling | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 43.85 | ||||||
12 | Ellen Nyman | 2000 | Töreboda Simförening | 44.80 | ||||||
13 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 45.44 | ||||||
14 | Tove Kramer | 1999 | Töreboda Simförening | 45.46 | ||||||
15 | Linnéa Guldbrand | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 47.75 | ||||||
16 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 48.35 | ||||||
17 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 48.38 | ||||||
18 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 48.85 | ||||||
19 | Amanda Kullander | 1999 | Skövde Simsällskap | 52.22 | ||||||
20 | Lotta Eriksson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 52.80 | ||||||
21 | Amanda Wallgren | 1999 | Åsundens Simsällskap | 53.29 | ||||||
22 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 54.31 | ||||||
23 | Nora Axelsson | 2000 | Falköpings Simsällskap | 54.77 | ||||||
24 | Jonna Wiggins | 2000 | Billingens Simklubb | 56.18 | ||||||
25 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 56.96 | ||||||
26 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 58.48 | ||||||
27 | Amanda Jacobsson | 2000 | Falköpings Simsällskap | 1:02.54 | ||||||
28 | Klara Angel | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 1:02.97 | ||||||
29 | Ebba Andersson | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 1:03.91 | ||||||
30 | Lova Linde | 2000 | Billingens Simklubb | 1:07.80 | ||||||
31 | Stina Andersson | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 1:08.24 | ||||||
32 | Lovis Rislund | 1999 | Falköpings Simsällskap | 1:10.81 | ||||||
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 38.12 | ||||||
2 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 39.95 | ||||||
3 | Daniel Börjesson | 1999 | S77 Stenungsund | 41.00 | ||||||
4 | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | 43.32 | ||||||
5 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 44.61 | ||||||
6 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 46.92 | ||||||
7 | George Assi | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 47.75 | ||||||
8 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | 48.04 | ||||||
9 | Carl Lund | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 48.16 | ||||||
10 | John Assi | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 48.33 | ||||||
11 | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 48.39 | ||||||
12 | Mattias Karhi | 1999 | Skövde Simsällskap | 48.45 | ||||||
13 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 52.24 | ||||||
14 | Max Jernström | 1999 | Skövde Simsällskap | 52.48 | ||||||
15 | Alexander Larsson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 54.51 | ||||||
16 | Nataniel Strandberg | 1999 | Skövde Simsällskap | 58.63 | ||||||
17 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:00.85 | ||||||
18 | Robin Bergstedt | 2000 | Alingsås SLS | 1:03.84 | ||||||
19 | Gunnar Löfqvist | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:04.22 | ||||||
20 | William Björk | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:06.47 | ||||||
- | Axel Lindmark | 1999 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
- | Jonathan Andersson | 2000 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 37, 25m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 22.13 | ||||||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 22.31 | ||||||
3 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 23.06 | ||||||
4 | Linn Kramer | 2001 | Töreboda Simförening | 24.34 | ||||||
5 | Vera Fransson Emanuelsson | 2001 | Billingens Simklubb | 25.12 | ||||||
6 | Matilda Eni | 2002 | Töreboda Simförening | 25.88 | ||||||
7 | Anna Lindberg | 2001 | Skövde Simsällskap | 26.02 | ||||||
8 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 27.15 | ||||||
9 | Annie Jansson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 27.27 | ||||||
10 | Malin Östling | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 27.92 | ||||||
11 | Hanna Andersson | 2002 | Skövde Simsällskap | 29.14 | ||||||
12 | Emma Ström | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.44 | ||||||
13 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 29.63 | ||||||
14 | Tindra Rosebrink | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.01 | ||||||
15 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 30.05 | ||||||
16 | Kajsa Svensson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.07 | ||||||
17 | Anny Göransson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 30.65 | ||||||
18 | Ebba Winlöf | 2003 | Falköpings Simsällskap | 31.35 | ||||||
19 | Elsa Odd | 2002 | Åsundens Simsällskap | 31.42 | ||||||
20 | Tilda Dovrén | 2001 | Billingens Simklubb | 32.82 | ||||||
21 | Linnea Dovrén | 2004 | Billingens Simklubb | 33.79 | ||||||
22 | Isabelle Ericsson | 2003 | Billingens Simklubb | 34.00 | ||||||
23 | Ida Lund | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 35.46 | ||||||
24 | Angelica Blomgren | 2001 | Billingens Simklubb | 36.00 | ||||||
25 | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.60 | ||||||
- | Sara Hägglund | 2002 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Gren 38, 25m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 21.75 | ||||||
2 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 21.88 | ||||||
3 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 23.19 | ||||||
4 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 23.51 | ||||||
5 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 24.58 | ||||||
6 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 24.98 | ||||||
7 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 25.63 | ||||||
8 | Oscar Sjöström | 2003 | Alingsås SLS | 27.15 | ||||||
9 | Markus Svensson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 27.86 | ||||||
10 | Samuel Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 41.82 | ||||||
Gren 39, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Andersson | 1992 | Alingsås SLS | 33.90 | 1:15.01 | |||||
2 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 36.29 | 1:17.77 | |||||
3 | Emma Essemo-Lorenzen | 1992 | Skövde Simsällskap | 44.74 | 1:30.22 | |||||
4 | Evelina Blom | 1994 | Billingens Simklubb | 43.21 | 1:30.35 | |||||
Gren 40, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 31.83 | 1:07.74 | |||||
2 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 33.46 | 1:11.06 | |||||
3 | Erik Rådman | 1993 | Alingsås SLS | 33.90 | 1:11.15 | |||||
4 | Johan Björefeldt | 1994 | Falköpings Simsällskap | 35.35 | 1:15.12 | |||||
Gren 41, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 33.35 | 1:11.71 | |||||
2 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 35.81 | 1:13.92 | |||||
3 | Christin Heina | 1996 | S77 Stenungsund | 36.01 | 1:15.85 | |||||
4 | Savannah Åstrand | 1996 | S77 Stenungsund | 35.59 | 1:17.29 | |||||
5 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 37.32 | 1:18.85 | |||||
6 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 35.65 | 1:19.19 | |||||
7 | Fenja Elbert | 1995 | Alingsås SLS | 37.29 | 1:20.89 | |||||
8 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 39.21 | 1:23.27 | |||||
9 | Elina Grape | 1995 | Skövde Simsällskap | 39.98 | 1:24.32 | |||||
10 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 39.62 | 1:24.82 | |||||
11 | Elvira Mellqvist | 1995 | Billingens Simklubb | 40.42 | 1:25.09 | |||||
12 | Fanny Andersson | 1995 | Skövde Simsällskap | 40.40 | 1:25.59 | |||||
13 | Hanna Jarl | 1996 | Skövde Simsällskap | 41.32 | 1:26.22 | |||||
14 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 44.74 | 1:31.78 | |||||
15 | Catrine Latifi Åsén | 1995 | Alingsås SLS | 43.99 | 1:32.23 | |||||
16 | Sara Essemo-Lorenzen | 1995 | Skövde Simsällskap | 43.56 | 1:32.79 | |||||
- | Sophia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Gren 42, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 33.85 | 1:08.64 | |||||
2 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 38.74 | 1:18.88 | |||||
3 | Anton Andersson | 1996 | Skövde Simsällskap | 39.79 | 1:23.13 | |||||
4 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 39.87 | 1:24.53 | |||||
5 | Linus Christensson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 42.23 | 1:25.58 | |||||
6 | Erik Lund | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 41.70 | 1:25.92 | |||||
7 | Felix Öhlin | 1995 | Falköpings Simsällskap | 42.48 | 1:26.09 | |||||
Gren 43, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 38.20 | 1:22.09 | |||||
2 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 38.89 | 1:22.21 | |||||
3 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 38.40 | 1:23.90 | |||||
4 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 40.67 | 1:24.50 | |||||
5 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 39.71 | 1:24.90 | |||||
6 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 42.43 | 1:29.70 | |||||
7 | Elin Palmgren | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 43.36 | 1:30.79 | |||||
8 | Erica Olofsson | 1998 | Billingens Simklubb | 43.94 | 1:33.66 | |||||
9 | Julia Larsson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 42.05 | 1:34.89 | |||||
10 | Moa Ericsson | 1997 | Karlsborgs Simklubb | 47.08 | 1:38.26 | |||||
11 | Moa Gillberg | 1998 | Simklubben Vänersborg | 47.81 | 1:40.09 | |||||
12 | Julia Gustavsson | 1998 | Billingens Simklubb | 48.77 | 1:48.83 | |||||
13 | Nellie Ivarsson | 1998 | Billingens Simklubb | 54.17 | 1:55.09 | |||||
- | Linnéa Söderman | 1998 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Thea Leander | 1997 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 44, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 37.37 | 1:18.08 | |||||
2 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 37.66 | 1:20.48 | |||||
3 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 37.38 | 1:20.95 | |||||
4 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 39.95 | 1:23.46 | |||||
5 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 37.11 | 1:23.76 | |||||
6 | Jurij Petuchov | 1997 | Billingens Simklubb | 40.89 | 1:23.97 | |||||
7 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 40.35 | 1:26.20 | |||||
8 | Eddie German | 1997 | Mariestads Simsällskap | 40.76 | 1:27.60 | |||||
9 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 41.89 | 1:31.15 | |||||
10 | Linus Eriksson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 27.14 | 1:32.96 | |||||
11 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 45.96 | 1:33.81 | |||||
12 | Oskar Abrahamsson | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 44.51 | 1:35.14 | |||||
13 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 47.70 | 1:44.53 | |||||
- | Mattias Johansson | 1997 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Vilhelm Svensson | 1998 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 45, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 17.73 | ||||||
2 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 17.81 | ||||||
3 | Thilda Larsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 17.84 | ||||||
4 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 17.94 | ||||||
5 | Ellen Nyman | 2000 | Töreboda Simförening | 17.95 | ||||||
6 | Linnéa Guldbrand | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 18.21 | ||||||
7 | Fanny Johansson | 1999 | Åsundens Simsällskap | 18.53 | ||||||
7 | Linn Östling | 1999 | Karlsborgs Simklubb | 18.53 | ||||||
9 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 18.74 | ||||||
10 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 19.03 | ||||||
11 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 19.08 | ||||||
12 | Alice Göransson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 19.15 | ||||||
13 | Tove Kramer | 1999 | Töreboda Simförening | 19.24 | ||||||
14 | Frida Kalmertun | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 20.08 | ||||||
15 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 20.43 | ||||||
16 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 20.48 | ||||||
17 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 20.58 | ||||||
18 | Linn Kramer | 2001 | Töreboda Simförening | 20.79 | ||||||
19 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 21.87 | ||||||
20 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 22.02 | ||||||
21 | Lotta Eriksson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 22.90 | ||||||
22 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 23.21 | ||||||
23 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 23.33 | ||||||
24 | Linnea Johansson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 23.99 | ||||||
25 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 25.10 | ||||||
26 | Amanda Kullander | 1999 | Skövde Simsällskap | 25.30 | ||||||
27 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 27.01 | ||||||
28 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 27.99 | ||||||
29 | Malin Östling | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 28.90 | ||||||
30 | Ebba Winlöf | 2003 | Falköpings Simsällskap | 38.24 | ||||||
Gren 46, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 14.84 | ||||||
2 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 18.01 | ||||||
3 | Daniel Börjesson | 1999 | S77 Stenungsund | 18.03 | ||||||
4 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 18.22 | ||||||
5 | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | 19.52 | ||||||
6 | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 20.23 | ||||||
7 | George Assi | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 20.32 | ||||||
8 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 20.48 | ||||||
9 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 20.58 | ||||||
10 | Mattias Karhi | 1999 | Skövde Simsällskap | 22.09 | ||||||
11 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | 22.19 | ||||||
12 | Hampus Christensson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 22.55 | ||||||
13 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 22.68 | ||||||
14 | John Assi | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 23.15 | ||||||
15 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 23.82 | ||||||
16 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 24.85 | ||||||
17 | Oscar Sjöström | 2003 | Alingsås SLS | 25.03 | ||||||
18 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 25.06 | ||||||
19 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 25.18 | ||||||
20 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 27.99 | ||||||
21 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 31.56 | ||||||
22 | Robin Bergstedt | 2000 | Alingsås SLS | 36.49 | ||||||
- | William Björk | 2000 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 07 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:59 |